“Orkla Foods Latvija” grupā esošā uzņēmuma “Gutta'” ūdens ražotne Valdlaučos tomēr netiks pārdota, līdz ar to tiks turpināta zīmola “Everest” un “Rīgas kvasa dzēriena” ražošana, informēja “Orkla Foods Latvija” mārketinga direktore Dana Erciņa-Užāne.

“Plānojot “Orkla Foods Latvija” biznesa stratēģiju un izvērtējot produktu klāsta attīstību, tika pieņemts lēmums turpināt Valdlauču ražotnes darbu. Turpināsim ražot “Everest” dzeramo ūdeni, kā arī “Rīgas kvasa dzērienu”, kas ir pieprasīts ne tikai Latvijā, bet arī eksporta tirgos,” norādīja Erciņa-Užāne.

Viņa atkāroti atzina, ka pēc tam, kad šā gada pavasarī “Orkla Foods Latvija” informēja par plāniem pārdot ražotni Valdlaučos, saņemti vairāki piedāvājumi, galvenokārt no Latvijā dzērienus ražojošiem uzņēmumiem.

“Taču ir pieņemts lēmums dzērienu rūpnīcu nepārdot, un līdz iespējamā darījuma finansiālās puses apspriešanai nemaz neesam nonākuši,” sacīja uzņēmuma pārstāve.

Ražotne atrodas Rāmavā, Valdlaučos, tās platība ir 3445 kvadrātmetri, savukārt kopējā teritorija aizņem 18 051 kvadrātmetru.

“Gutta” Valdlaučos ražo 13 veidu sulas, sulu dzērienus un nektārus, kā arī zīmola “Everest” gāzētu un negāzētu ūdeni, kas tiek iegūts ražotnē no 128 metru dziļiem urbumiem.

Līdzās “Everest” ražošanai “Gutta” ražotnē tiek fasēts arī Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas ūdens” meitasuzņēmuma SIA “Aqua Riga” Zaķumuižas urbumā iegūtais un uz ražotni transportētais ūdens.

Kā ziņots, saskaņā ar plānoto reorganizāciju nolūkā koncentrēties darbam specializētajās kategorijās “Orkla Foods Latvija” martā pieņēma lēmumu “Guttas” sulu, nektāru un sulas dzērienu ražošana pārcelt uz Igauniju, bet ūdens un atspirdzinošo dzērienu ražošanai, ieskaitot rūpnīcu Valdlaučos, tika sākts pircēja meklēšanas process.

Sulu, nektāru un sulas dzērienu ražošana Valdlaučos norisināsies līdz 2017.gada sākumam, bet pēc tam – “Orkla” grupas uzņēmuma “Põltsamaa Felix” rūpnīcā Igaunijā. Uz turieni tiks pārcelta arī daļa ražošanas iekārtu no Valdlaučiem.

Jau vēstīts, ka norvēģu kompānija “Orkla” 2014.gada augustā iegādājās koncernu “NP Foods”, savukārt oktobrī pieņēma lēmumu apvienot SIA “NP Foods”, AS “Laima”, AS “Staburadze” un AS “Latfood” vienā uzņēmumā, kura nosaukums ir “Orkla Confectionery and Snacks Latvija”, bet SIA “Spilva” un AS “Gutta” apvienoti vienā uzņēmumā ar nosaukumu SIA “Orkla Foods Latvija”.

Saskaņā ar “Firmas.lv” datiem pērn “Orkla Foods Latvija” apgrozījums veidoja 24,39 miljonus eiro, bet peļņa – 1,61 miljonu eiro salīdzinājumā ar attiecīgi 21,58 miljoniem un 1,39 miljoniem 2014.gadā. Kopumā uzņēmuma investīciju summa pagājušajā gadā bija 1,56 miljoni eiro, no kā 0,74 miljoni eiro bija Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējums.

 


Foto: gutta

Saistītās tēmas: Orkla Foods LatvijaValdlauči

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube