Rīgā šogad 2.decembrī uzstādīs septiņas lielās, apmēram 40 gadus vecās Ziemassvētku egles,  informēja Rīgas domē.

Šodien Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) un domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR) Tīreļu mežniecībā izvēlējās Rīgas Ziemassvētku egles, kuras uzstādīs Rātslaukumā, Doma laukumā un 11.novembra krastmalā.

Kopumā Rīgas dome pilsētā uzstādīs septiņas egles, bet galvenā un krāšņākā egle šogad atkal būs Rātslaukumā. Atklāšanas pasākums paredzēts 2.decembrī, kad egle tikšot iedegta “ar Ginesa rekorda palīdzību”, proti, iededzot Rīgas egli, plānots uzstādīt pasaules rekordu ar lielāko Rūba Goldberga mašīnu.

Rūba Goldberga mašīna sastāv no daudziem mehāniskiem posmiem, kuri ar domino efekta palīdzību rada garu ķēdes reakciju – posms pēc posma iedarbina viens otru pēc kārtas, kamēr nonāk galamērķī. Šoreiz galamērķis būs slēdzis, kas iedegs Rīgas egli.

Gan Doma laukumā, gan 11. novembra krastmalā, gan Rātslaukumā tiks uzstādītas apmēram 40 gadus vecas, 14 līdz 16 metrus augstas egles, kuras šodien noskatīja Rīgas domes vadība un žurnālisti.

Bez trim galvenajām pilsētas centra eglēm Ziemassvētku egles tiks izvietotas arī apkaimēs – Ziemeļblāzmā, pie Degalava ielas kalna, Barona un Elizabetes ielas stūrī pie Leļļu teātra, kā arī pie Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas.

 


Foto: holidaysandobservances

Saistītās tēmas: EglīteSvētkuEglīteZiemassvētki

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube