Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šonedēļ konstatējuši 22 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījumus mežacūku populācijā, turklāt sērga skārusi četrus jaunus novadus – Olaines, Amatas, Neretas un Līgatnes novadu.

Olaines novada Olaines pagastā, Amatas novada Skujenes pagastā un Līgatnes novada Līgatnes pagastā atrasts pa vienai beigtai cūkai, bet Neretas novada Neretas pagastā uzieti divi beigti dzīvnieki.

Tāpat sērga pirmoreiz skārusi Priekuļu novada Veselavas pagastu, kur atrastas trīs beigtas mežacūkas. Šajā novadā mēris gan konstatēts arī iepriekš – Liepas un Mārsnēnu pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā mēris šogad konstatēts 980 dzīvniekiem 76 novadu 228 pagastos, kā arī trijās pilsētās – Rēzeknē, Pļaviņās un Jūrmalā. Mājas cūkām mēris šogad konstatēts vienā saimniecībā Vārkavas novadā un divās Gulbenes novadā, kur bija jāizkauj attiecīgi 50, 142 un 119 cūkas.

PVD atkārtoti aicina visus dzīvnieku turētājus, jo īpaši tos, kuri savā piemājas saimniecībā tur cūkas, stingri ievērot noteiktos biodrošības pasākumus, lai tādējādi pasargātu dzīvniekus no saslimšanas un maksimāli samazinātu infekcijas slimību izplatīšanos apkārtnē.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

 


Foto: wikimedia

Saistītās tēmas: ĀCMĀfrikas cūku mērisPVD

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube