Kultūras ministre Dace Melbārde atbalsta grupas “Līvi” albuma finansēšanu, pavēstīja ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Ginta Bormane.

“Līdz šim deputātu priekšlikumu leģitimitāte nav apšaubīta. Tādēļ kultūras ministre Dace Melbārde atbalsta katru iespēju finansēt labus un nozīmīgus kultūras pasākumus,” norādīja Bormane.

Pēc viņas paustā, ar priekšlikumu izveidot kultūrvēsturisku albumu par grupas “Līvi” darbību pie Kultūras ministrijas (KM) un deputātiem vērsusies kustības “Bildes” vadītāja Tija Auziņa.

Bormane informēja, ka albums plānots kā atmodas laikmeta dokumentējums caur Latvijas rokmūzikas skatupunktu, kurā grupai “Līvi” bija neatsverama loma. Lai to izveidotu, esot jāiegulda liels darbs, apkopojot laikabiedru liecības un materiālus. “Atmodas laika dziesmu izlase veidotu tikai daļu no šī albuma,” atzīmēja Bormane.

Jau ziņots, ka, turpinot vērtēt priekšlikumus nākamā gada valsts budžetam, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija vakar vienojās atbalstīt līdzekļu piešķiršanu vairākiem kultūras un izklaides pasākumiem. Cita starpā komisija atbalstīja 30 000 eiro piešķiršanu kā līdzfinansējumu grupas “Līvi” jubilejas albuma sagatavošanai un izdošanai. Šo ierosinājumu iesniedza nacionālā apvienība VL-TB/LNNK.

Grupas “Līvi” dalībnieki un dziesmu izdevēja – ierakstu kompānija “Mikrofona ieraksti” – vēlāk pauda pārsteigumu par deputātu lēmumu piešķirt 30 000 eiro grupas jubilejas albuma sagatavošanai un izdošanai, īpaši ņemot vērā, ka šāds albums neesot plānots.

“Mikrofona ierakstu” repertuāra direktors Guntars Račs aģentūrai BNS apstiprināja, ka grupa un ierakstu kompānija nav informētas par jubilejas albuma izdošanu. “Mēs nekādu albumu neesam plānojuši izdot. (..) Zvanīju Ainaram [Virgam], kad ziņa parādījās, viņš arī nebija lietas kursā,” teica Račs.

Vēlāk viņš noskaidroja, ka finansējums piešķirts bilžu albuma izdošanai. Projekta iniciatore esot “Bilžu biroja” pārstāve Auziņa. “Visu šo dienu nodzīvojām ar domu, ka tas ir kāds mūzikas albums, bet saprotu, ka komplektā varētu būt arī albums,” pirmdienas pēcpusdienā norādīja Račs.

Grupas “Facebook” lapā teikts, ka bilžu albumam būšot pievienots arī CD ar “Līvu” dziesmām. “Kas tieši būs CD, vēl nav precizēts. Zināsim vairāk, ziņosim!” teikts grupas lapā.

Saistītās tēmas: albumsFinansēšanaLīvi

youtube icon
Abonēt youtube