Interneta žurnāls “Satori.lv” piedāvā jaunu literatūras, publicistikas un mākslas grāmatžurnālu “Satori”, kura pirmā numura tēma ir plūdi, aģentūru BNS informēja žurnāla pārstāve Elizabete Lukšo.

“Satori” grāmatžurnāls ir jauns drukāts izdevums, kas apkopo jaunāko latviešu prozu, dzeju un dokumentālo prozu, iezīmējot jaunas autoru paaudzes veidošanos. Tajā piedalījušies Inga Žolude, Inese Zandere, Jānis Ķīnasts, Kārlis Vērpe, Pauls Bankovskis, Henriks Eliass Zēgners, Kārlis Vērdiņš, Inga Gaile, Anna Auziņa, E.F.Kuks, Pēteris Pūrītis, Ieva Melgalve, Aivars Madris un citi.

Izdevums satur vairākus literāros manifestus un esejas, kurās apspēlēta plūdu tēma kā universāla metafora mūsdienu cilvēka bailēm no nepārvarama dievišķa, kosmiska, sociāla vai garīga spēka. Sadarbībā ar Latvijas māksliniekiem un fotogrāfiem izdevumu papildina mākslas darbi, kas tapuši kā ilustrācijas konkrētiem tekstiem vai patstāvīgi komentē plūdu tēmu. Grāmatžurnāla dizaineri ir Aleksejs Muraško un Tomass Mrazausks, savukārt vāka ilustrācijai izmantots Miķeļa Fišera kokgriezums.

”Satori” grāmatžurnāls paredzēts kā ikgadējs izdevums.

Grāmatžurnāla atvēršanas svētki notiks nākamnedēļ, 30. novembrī plkst.19, Kaņepes Kultūras centrā, Skolas ielā 15. Vakara programmā paredzēti “Satori” pirmā grāmatžurnāla autoru lasījumi un dzejas performances, kā arī tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas studentu izstāde “Satori. Ilustrēts”.

Kopš 2015. gada Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas apakšnozares ilustrācijas klases studenti sadarbojas ar portālu. Sadarbības laikā studenti izveidojuši ilustrācijas vairāk nekā desmit mūsdienu latviešu prozas un dzejas darbiem. Izstādē “Satori. Ilustrēts” varēs aplūkot ilustrāciju oriģinālus, kas tapuši no 2015. līdz 2016. gadam.

Grāmatžurnālu “Satori” izdod biedrība “Ascendum“.

Saistītās tēmas: jauns grāmatžurnālssatori

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube