Apdrošināšanas sabiedrība “Ergo” Baltijas valstīs šā gada pirmajos trīs ceturkšņos parakstīja prēmijas aptuveni 150 miljonu eiro apmērā, kas ir par 11,3% vairāk nekā šajā pašā periodā pērn, liecina saskaņā ar starptautiskajiem finanšu pārskatu standartiem (IFRS) sagatavotais pārskats.

“Ergo” aizvadītos šī gada trīs ceturkšņus Baltijā noslēdza ar neto peļņu 3,5 miljonu eiro apmērā, paziņojumā medijiem informē uzņēmums.

Peļņa nodrošināta, neskatoties uz izmaksāto atlīdzību apjoma pieaugumu visos lielākajos apdrošināšanas veidos. Šogad deviņos mēnešos “Ergo” klientiem Baltijas valstīs izmaksāja vairāk nekā 80,5 miljonus eiro. Izmaksāto atlīdzību apjoms, salīdzinot ar pagājušā gada tādu pašu laika posmu, palielinājies par aptuveni 24%.

“Ergo” tirgus izaugsme Baltijā ir 11,5%, kamēr vidēji tirgus audzis par 6,8%. Kopumā “Ergo” Baltijas valstīs aizņem 14% tirgus.

“Ergo” lielākā izaugsme nedzīvības apdrošināšanā tika sasniegta Lietuvā – 17% -, savukārt dzīvības un veselības apdrošināšanā dominēja Latvija ar 15,5% pieaugumu.

Lielākais “Ergo” pieaugums Latvijā šī gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar līdzvērtīgu periodu pērn, sasniegts nedzīvības apdrošināšanā. “Ergo” parakstīto prēmiju apjoma pieaugums šajā segmentā mērāms 15%, bet tirgus kopumā – 5%. “Ergo” darbībā veselības un dzīvības apdrošināšanas segmentos sasniegta ievērojami straujāka izaugsme nekā vidēji tirgū. Veselības apdrošināšanā šī gada pirmajos deviņos mēnešos tirgus vidēji audzis par 12%, bet dzīvības apdrošināšanā – par 2%. Savukārt “Ergo” izaugsme veselības apdrošināšanā mērāma 10%, bet dzīvības apdrošināšanā – 24%.

Trešajā ceturksnī lielākās atlīdzības Latvijā izmaksātas saskaņā ar uzņēmējdarbības pārtraukuma polisi – 149 270 eiro -, par OCTA negadījumu ārvalstīs – 119 000 eiro – un par ugunsgrēka radītiem zaudējumiem – 111 837 eiro.

Kopumā “Ergo” klientiem Baltijā atlīdzībās tika izmaksāti 80,5 miljoni eiro. Izmaksāto atlīdzību apjoms visās valstīs pieauga galvenokārt īpašuma apdrošināšanā – par 46%. Lielākie īpašuma un tehnisko risku apdrošināšanas negadījumi bija notikuši ugunsgrēka un zādzības dēļ, kur izmaksātās atlīdzības bija no 0,1 līdz 0,25 miljoniem eiro.

“Ergo” Baltijas valstīs apsteidza apdrošināšanas tirgu nedzīvības apdrošināšanas un dzīvības apdrošināšanas segmentos, palielinot savu tirgus daļu no 13,4% līdz 14%. Veselības apdrošināšanā “Ergo” Baltijas valstīs joprojām ir līdera pozīcijā, aizņemot 22,5% no tirgus.

“Ergo” apdrošināšanas sabiedrības Baltijā ietilpst “Ergo” apdrošinātāju grupā, kas ir viena no Vācijas un Eiropas lielākajām grupām ar gada parakstīto prēmiju apmēru virs 18 miljardiem eiro. “Ergo” ir pārstāvēta vairāk nekā 30 pasaules valstīs, koncentrējoties uz biznesu Eiropā un Āzijā.

“Ergo” akcionārs ir “Munich Re”.

Saistītās tēmas: ApdrošināšanaErgo

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube