Pirmās adventes priekšvakarā Latvijas Pasts izdod divas jaunas pastmarkas sērijā “Ziemassvētki”, aģentūru BNS informē pastā.

Pastmarku pirmās dienas zīmogošana paredzēta šodien Rīgas 50.pasta nodaļā, tirdzniecības centrā “Origo”, Stacijas laukumā 2, no plkst.8.

Pastmarku autore ir māksliniece un bērnu grāmatu ilustratore Anita Paegle. Katrai no pastmarkām ir atšķirīga nominālvērtība un tirāža. Pastmarka ar nominālvērtību 0,50 eiro ir paredzēta vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanai Latvijas teritorijā, un tās tirāža sasniedz vienu miljonu eksemplāru. Savukārt pastmarka ar nominālvērtību 0,78 eiro atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Eiropas Savienības teritorijā vai vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām uz jebkuru pasaules valsti ārpus Eiropas Savienības, un tā izdota 150 000 eksemplāru. Speciālās aploksnes tirāža ir 1500 eksemplāri.

Ziemassvētku sērijas pastmarku izdošanu Latvijas Pasts sāka 1994.gadā, un līdz šim izdotas aptuveni 60 Ziemassvētku pastmarkas.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 12.decembrī.

Foto: Latvijas Pasts

Saistītās tēmas: Latvijas PastspastmarkaZiemassvētki

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube