Skābes liešana sejā – saskaņā ar oficiālo statistiku, šis briesmīgais vardarbības veids uzskatāms par populārāko Irānā. Briesmīgi – jo galvenokārt no šāda veida vardarbības cieš tikai sievietes un bērni. Šāds sods ir ne tikai nekontrolējama agresija vai vēlme atriebties.

Šādas atriebības sekas ir apdegumi, redzes zudums, briesmīgas rētas uz sejas. Skābe – tā ir melna zīme, brutāla sociālās stigmatizācijas forma. Visbiežāk šādi incidenti notiek ģimenes konfliktos – bildinājuma atraidījums, laulības šķiršanas pieprasīšana un citi.

Irāņu fotogrāfs Asgars Kamešs (Asghar Kamesh) portretu sērijā “Fire of Hatred” (“Uguns Naids”) veido stāstus par cilvēkiem, kuri ir bijuši savu radinieku vai draugu uzbrukuma upuri. “Irānas atriebības” upuriem visā valstī ir ļoti nepieciešama medicīniskā aprūpe un finansiālais atbalsts. Diemžēl Irānā nav valsts iestādes vai nevalstiskās organizācijas, kas viņiem varētu palīdzēt. Ķīmisko apdegumu smagās sekas sievietēm nākas ārstēt pašām vai meklēt labdarības organizāciju palīdzību.

Širina Mohamadi (Shirin Mohammad). 18 gadus veca Teherānas iedzīvotāja. 2012. gadā šī meitene atraidīja puisi, kas piedāvāja viņai precēties. Vīrietis Širinas uzvedību uzskatīja par ļoti nepieklājīgu un atriebās, uzlejot viņai skābi. Sieviete zaudēja savu labo aci un ausi, arī mute viņai ir smagi bojāta. Jaunās meitenes ķermeni klāj dziļi apdegumi pa visu ķermeni. Viņa piedzīvoja vairākas operācijas, taču vēl grūtais rehabilitācijas process nav pabeigts.

Rana Por Amrana (Raana Por Amran, 38) un Fatima Kalandara (Fatim Kalandar, 8) dzīvo Irānas pilsētā Koramabadā. Šīs sievietes vīrs bija pārliecināts, ka sieva vēlas iesniegt tiesā prasību par laulības šķiršanu. 2015. gada jūlijā viņš sievai atriebās, abām ar meitu uzlejot virsū skābi. Nodarītais ļaunums ir acīmredzams.

Un šie nav vienīgie tuvinieku nežēlības gadījumi. Irānā no šāda veida vardarbības cieš tūkstošiem sieviešu. Nepatīkams atteikums, un viss tavs skaistums un nākotne var tikt sabojāta uz visiem laikiem…

Saistītās tēmas: AtriebībaIrānaSkābe

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube