Ķīnā sākušies būvniecības darbi, lai izveidotu pirmo 1912.gadā nogrimušā kuģa “Titāniks” pilna mēroga modeli.

269 metrus garais un 28 metrus platais kuģis tiks pastāvīgi noenkurots rezervuārā Sičuaņas provincē, Ķīnas centrālajā daļā, oficiālajai ziņu aģentūrai “Sjiņhua” pavēstīja kuģu būves kompānijas “Wuchang Shipbuilding Industry” ģenerāldirektora vietnieks Vans Veilins.

Kuģa interjerā būs daļa no oriģinālā plānojuma, tostarp deju zāle, teātris, peldbaseins un pirmās klases kajītes. Kuģī tiks ierīkots arī bezvadu internets, atklāja Vans.

Jaunais kuģis būs galvenā sastāvdaļa tematiskā atrakciju parkā, kura veidošanu finansējusi Ķīnas enerģētikas kompānija “Seven Star Energy Investment Group”.

Kompānija pirmo reizi par plāniem veidot miljardu Ķīnas juaņu (150 miljoni ASV dolāru) vērto projektu paziņoja 2014.gadā.

Kuģa projekts ir balstīts oriģinālā un tā būvniecībā iesaistīti amerikāņu un britu plānotāji un speciālisti, norāda “Sjiņhua”.

“Titāniks” 1912.gadā nogrima, savā pirmajā braucienā pāri Atlantijas okeānam saduroties ar aisbergu, un apmēram 1500 cilvēku gāja bojā ledusaukstā ūdenī Atlantijas okeāna ziemeļos.

Par “Titāniku” Ķīnā valda milzīga interese, kas tikai pieauga pēc tam, kad 1997.gadā iznāca režisora Džeimsa Kamerona uzņemtā filma “Titāniks” (“Titanic”) ar Leonardo di Kaprio un Keitu Vinsletu galvenajās lomās. Kameronam filmēšanas vajadzībām bija uzbūvēts kuģa modelis, kas par 90% atbilda oriģināla mērogam.

Austrāliešu magnāts Klaivs Palmers 2013.gadā paziņoja par plāniem būvēt “Titanika” kopiju, kas varētu arī doties jūrā, veicot Titānika oriģinālo ceļu pāri Atlantijas okeānam. Šis projekts tomēr nonācis finansiālās grūtībās.

Ķīnā šobrīd plaukst iekšējais tūrisms, ko veicina valdība, domājot par patēriņa vadītu izaugsmi, lai nebūtu jāpaļaujas uz desmitgadēm ilgo investīciju un rūpniecības modeli.

Ķīnā tematiskie parki aug straujāk nekā jebkur citur pasaulē. Tie ziņots, ka pēdējos gados finansēti 300 šāda veida projekti.

Saistītās tēmas: BūvniecībaĶīnaKuģis

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube