Ilgtermiņa prognozes rāda, ka šogad Ziemassvētki Latvijā varētu būt balti un salti.

Visas prognozes liecina, ka baltu Ziemassvētku varbūtība šogad ir augstāka nekā iepriekšējos trijos gados. 2013. un 2015.gadā visā Latvijā Ziemassvētki bija bez sniega, mežos auga gailenes, izplauka pūpoli, uzziedēja dažas pavasara puķes un dabā varēja satikt ežus un vardes. Savukārt 2014.gada 24.decembrī valsts lielākajā daļā sniega nebija, bet Pirmajos Ziemassvētkos gandrīz visu Latviju pārklāja sniegs un kļuva aukstāks.

Dānijas Meteoroloģijas institūts paredz, ka šā gada priekšpēdējā nedēļā Baltijas jūras reģionā ieplūdīs auksts gaiss no ziemeļiem un iespējams krietns sals. Sinoptiķi gan atgādina, ka ilgtermiņa prognožu ticamība ir krietni zemāka nekā tuvāko dienu prognozēm.

Decembris kopumā prognozēts vēss un sniegots, tomēr mēneša pirmajā pusē Latvijā vairākkārt ienāks silts gaiss no rietumiem, visā valstī atnesot atkusni. Dažās dienās gaidāmi stipri nokrišņi un brāzmaini vēji.

Krievijas Hidrometeoroloģijas centrs prognozē, ka mēneša vidējā gaisa temperatūra Latvijā gaidāma pusgrādu zem normas, nokrišņu daudzums – vismaz 120 procentu no daudzu gadu vidējā rādītāja.

Decembra ilggadējā vidējā gaisa temperatūra jeb norma Latvijā ir -2 grādi; pērnā gada decembris bija piecus grādus siltāks, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

 


Foto:flickr

Saistītās tēmas: sniegsZiemassvētki

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube