“Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs” līdz nākamā gada aprīlim plāno pabeigt karantīnas telpu renovāciju, kuru finansē Latvijas vides aizsardzības fonds, teica Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājs Rolands Greiziņš.

Pēc viņa paustā, renovāciju plānots pabeigt līdz pavasarim, jo tas ir laiks, kad parādās glābjamie roņi, kuri būs jāizmitina zooloģiskajā dārzā. Patlaban karantīnas telpu stāvoklis ir slikts, tāpēc var tikt apdraudēta pārējo zoodārza dzīvnieku veselību. “Taisām pamatīgu renovāciju, lai mēs droši varētu šos atvestos un atnestos dzīvniekus izmitināt,” norādīja Greiziņš.

Tāpat viņš sacīja, ka zoodārzā turpināsies darbs pie terārija renovācija. Patlaban darbi pie ārējiem sprostiem, kur atrodas papagaiļu pastaigas laukumi, tuvojas beigām, taču nākamajā gadā turpināsies iekšējie darbi, kurus plānots pabeigt 2017.gada laikā.

Greiziņš skaidroja, ka nākamā gada tropu mēnesī, februārī, plānots atvērt arī vēl vienu skudru ekspozīciju tropu mājā un izveidot uzbrauktuvi uz Kalna kafejnīcu, lai tā kļūtu pieejama arī māmiņām ar ratiņiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Tāpat zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājs atzīmēja, ka nākamgad viens no lielākajiem projektiem ir Āfrikas savannas ekspozīcijas būvdarbi, kurus plānots pabeigt līdz Latvijas simtgadei.

Vienlaikus Greiziņš norādīja, ka katru gadu tiek veikti dažādi labiekārtošanas darbi, kas norisināsies arī nākamgad. Tāpat plānots uzlabot divas tualetes, un, ja līdzekļi atļaus, veikt remontdarbus vilku mītnē, kurā varētu izmitināt vilkus vai hiēnas.

Saistītās tēmas: Rīgazoodārzs

youtube icon
Abonēt youtube