Svētdienas rītā gan zemākā, gan augstākā gaisa temperatūra Latvijā reģistrēta Kurzemē un Vidzemes dienvidrietumu daļā, liecina meteoroloģiskā informācija.

Tostarp Rucavas un Stendes novērojumu stacijā sals pastiprinājies līdz -14..-15 grādiem, Garkalnes un Vangažu apkaimē līdz -13 grādiem, bet vietām Ziemeļkurzemes piekrastē un Jūrmalā ir tikai 0..-1 grāds. Valsts lielākajā daļā termometri rāda -6..-11 grādu.

Debesis skaidras vai ar nelielu mākoņu daudzumu, vairāk mākoņu saglabājas valsts austrumu novados. Vietām nedaudz snieg. Pārsvarā pūš lēns līdz mērens rietumu un ziemeļu vējš.

Rīgā neliels mākoņu daudzums un lēns vējš, bet pie jūras saglabājas ziemeļu vēja brāzmas līdz 11 metriem sekundē. Kļūst aukstāks; sešos rītā gaisa temperatūra bija no -1 grāda pilsētas ziemeļos līdz -5..-8 grādiem austrumos un dienvidos.

Maksimālā gaisa temperatūra sestdien Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no +2,3 grādiem Ventspilī līdz -3,6 grādiem Alūksnē un Zosēnos.

3.decembra augstākā gaisa temperatūra Eiropā bija +21 grāds Krētā un Kiprā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz svētdienu -35 grādi Skandināvijas ziemeļos.

 


Foto: pexels

Saistītās tēmas: laikapstākļisāls

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube