Latvijas nacionālās aviokompānijas ”airBaltic” šodien ar jauno CS300 lidmašīnu veiktais testa lidojums uz Liepāju bijis veiksmīgs, pastāstīja uzņēmuma korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags.

Viņš norādīja, ka Liepāja no Rīgas sasniegta aptuveni 20 minūšu laikā, taču, kā jau iepriekš ziņots, ierobežojumu dēļ lidmašīna nenolaidās Liepājas lidostā. Tālāk lidots uz Kolkas ragu, Ainažiem, Valmieru.

“Bija tāds Latvijas apskates lidojums,” teica Vanags.

Vienlaikus viņš atzina, ka lidsabiedrība izvērtē iespējas sākt regulārus reisus no Liepājas, taču pagaidām vēl nekāda lēmuma nav un Liepājas lidosta šajā ziņā konkurē ar citām lidostām.

”Lidojumi uz Liepāju ir skaists sapnis, bet pie tā vēl ļoti daudz jāstrādā visām iesaistītajām pusēm,” uzsvēra ”airBaltic” pārstāvis.

Lai radītu priekšnosacījumus regulāru iekšzemes un starptautisko gaisa pārvadājumu sākšanai Kurzemes reģiona sasniedzamības nodrošināšanai, 2015.gadā kohēzijas projektā ”Liepājas starptautiskās lidostas attīstība” pabeigti Liepājas lidostas infrastruktūras būvniecības darbi, bet 2016.gada 19.septembrī lidosta tika sertificēta regulāru lidojumu apkalpošanai.

Liepājas lidosta ir pirmā valstī un viena no pirmajām Eiropā, kas sertificēta atbilstoši jaunajam Eiropas Savienības lidlauku sertifikācijas regulējumam.


Foto: airBaltic

Saistītās tēmas: airbalticLidojumsTests

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube