Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa šodien jaunietim par divu sieviešu noslepkavošanu Ķīpsalā 2014.gada decembrī piesprieda mūža ieslodzījumu.

Tiesas spriedumu vēl var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Pērn, kad tiesa sāka lietas izskatīšanu, apsūdzētais jaunietis savu vainu viņam inkriminētajos noziegumos kategoriski noliedza.

Saskaņā ar apsūdzību 2014.gada 6.decembrī pēc alkoholisko dzērienu lietošanas apsūdzētais devies mājās, bet pa ceļam saticis savu pirmo upuri. Nolūkā nozagt sievietei naudu jaunais vīrietis viņai piezadzies no aizmugures un ievilcis krūmos. Apsūdzētais sācis sievieti žņaugt, līdz viņa nokrita. Pēc tam viņš vairākas reizes – ne mazāk kā septiņas – iesita sievietei pa galvu un krūškurvi. Vēlāk, kad sieviete sāpēs skaļi kliegusi, apsūdzētais vēl viņai pāris reizes iesitis.

Pēc tam apsūdzētais sievietei novilka zeķubikses, apakšveļu, paņēma blakus esošu koka zaru un vairākas reizes ievadīja zaru sievietes makstī. Pēc šo noziegumu veikšanas apsūdzētais pārmeklēja sievieti, lai atrastu kādu mantu, tomēr tas viņam neizdevās. Saprotot, ka viņš sievieti nogalinājis, jaunietis viņai virsū sametis koka zarus.

2014.gada 18.decembrī apsūdzētais pēc alkohola lietošanas devās uz savām mājām, kur netālu no dzīvesvietas pamanīja otru upuri. Apsūdzētais, būdams alkohola reibumā, ar nolūku viņu apzagt palūdza sievietei cigareti. Kad viņa atteikusi, apsūdzētais viņai piezadzies no aizmugures, sācis žņaugt un arī otru sievieti ievilcis krūmos.

Tur viņš sācis sievieti sist, vēlāk – tāpat kā pirmajam upurim – ievadīja koka zaru makstī. Pēc sievietes nāves viņš viņu pārklājis ar paklāja gabaliem, pirms tam sievieti aplaupot. Tāpat viņš jau vēlāk, pēc sievietes nāves, nolaupīja sievietes pasi.

Jau dažas stundas pēc otrās slepkavības policija aizdomās par noziegumu izdarīšanu aizturēja 1996.gadā dzimušu jaunieti.

Prokurors norādīja, ka ir pieteikta kaitējuma kompensācija – viens no cietušajiem pieteicis kaitējuma kompensāciju 1000 eiro apmērā, bet otrs cietušais – 500 000 eiro kompensāciju par morālo kaitējumu, kā arī 260 eiro par materiālajiem zaudējumiem.

Jaunietis joprojām atrodas apcietinājumā un tiesu psihiatriskajā ekspertīzē viņš atzīts par pieskaitāmu.

Jaunietis agrāk policijas redzeslokā nebija nonācis.

Saistītās tēmas: IeslodzījumsĶīpsalaSlepkavība

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube