AS ”Latvijas Valsts ceļi” (LVC) brīdina autovadītājus par svārstīgu gaisa temperatūru un apgrūtinošiem braukšanas apstākļiem.

”Meteorologi informē, ka šovakar ir gaidāmi mainīgi laika apstākļi. Naktī uz trešdienu gaisa temperatūra var noslīdēt līdz pat mīnus 14 grādiem valsts austrumu daļā. Valsts centrālajā daļā ap mīnus 10. Savukārt trešdien dienā gaisa temperatūra Kurzemē un Vidzemē būs pozitīva līdz pat pieciem grādiem Kurzemē, Latgalē arī dienā gaisa temperatūra saglabāsies negatīva. Līdz ar to visā valsts teritorijā tuvākajās dienās iespējami apgrūtināti braukšanas apstākļi,” klāstīja LVC. Šādos laika apstākļos autovadītāji aicināti būt īpaši uzmanīgiem un pievērst uzmanību tam, ka ceļa stāvoklis var mainīties ļoti ātri un krasi mainīgos laika apstākļos, iespējams, arī tā saucamais melnais ledus.

Tāpat uzmanīgiem jābūt, braucot pa reģionālās un vietējās nozīmes autoceļiem atkušņa un lietus laikā tāpēc, ka ceļi var būt ļoti slideni. Lietus un strauja atkušņa laikā autoceļu, kas ziemā tiek uzturēti ar piebraukta sniega kārtu, kaisīšana nav efektīva tāpēc, ka lietus iespaidā un, ledum kūstot, smilts no tā tiek noskalota. Bieži mainīgu laika apstākļu ietekmē uz daudziem grants ceļiem visā valstī ir atsācies šķīdonis, un vietām tie ir kļuvuši grūti izbraucami.

 


Foto: pexels

Saistītās tēmas: Apgrūtināta BraukšanaAutovadītājiCeļi

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube