Jūrmalas pilsētai Briselē, Beļģijā, pasniegta Eiropas Komisijas balva “Access City Award 2017” (Pieejama pilsēta 2017). Jūrmala 43 Eiropas pilsētu vidū ieguvusi trešo vietu vides un pakalpojumu pieejamības jomā.

Apbalvojumu “Access City” Eiropas Komisija piešķir pilsētām par to ieguldīto darbu pieejamākas vides veidošanā dažādām sabiedrības grupām, it īpaši cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un senioriem. Tiek vērtēti tādi aspekti kā infrastruktūras un vides pieejamība, pakalpojumu klāsts, transports, informācijas pieejamība u. tml.

Balvas tika svinīgi pasniegtas konferencē “Eiropas diena personām ar invaliditāti 2016” Briselē. Eiropas Komisija un īpaši izveidota starptautiska žūrija Jūrmalu novērtējusi kā pieejamu un sabiedrību integrējošu pilsētu, īpaši izceļot plašo pakalpojumu klāstu, ko pilsēta piedāvā gan senioriem, gan topošajām māmiņām, kā arī ieguldīto darbu pludmales pieejamības un aktīva dzīvesveida iespēju nodrošināšanā plašam iedzīvotāju lokam. Jūrmala ir pirmā pilsēta Latvijā un Baltijas valstīs, kam piešķirts tik augsts apbalvojums.

Eiropas Komisija atzinīgi novērtējusi to, ka Jūrmalas pilsēta pastāvīgi strādā pieejamības iespēju paplašināšanā, domājot gan par tūristiem, kas ierodas kūrortpilsētā, gan par pilsētas iedzīvotājiem. Tāpat augstu novērtēta Jūrmalas pilsētas sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām aktīva dzīvesveida iespēju nodrošināšanā cilvēkiem ar invaliditāti un senioriem, kam bez maksas pieejams plašs fizisko aktivitāšu klāsts gan brīvā dabā, gan telpās.

“Jūrmalai tas ir liels pagodinājums, ka Eiropas Komisijas žūrija augstu novērtējusi mūsu paveikto darbu. Piešķirtais apbalvojums ir arī liels stimuls sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām un dažādu nozaru speciālistiem un ekspertiem veidot vēl pieejamāku vidi Jūrmalas pilsētā,” saka Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Sproģe. “Mums ir liels gandarījums par to, ka Jūrmala ir pierādījusi sevi kā līdzvērtīgu partneri un konkurentu, sacenšoties ar Eiropas pilsētām, kurām ir daudz senāks, stabilāks un arī lielāks valsts ekonomikas atbalsts.”

Eiropas Komisija apbalvojumu piešķir kopš 2010.gada. Šogad uz balvām pretendēja 43 pilsētas no 21 valsts. Apbalvojumam tika izvirzītas septiņas pilsētas – konkursa finālistes: Alesandrija (Itālija), Čestera (Lielbritānija), Funšala (Portugāle), Jūrmala (Latvija), Lugo (Spānija), Roterdama (Nīderlande), Šelefteo (Zviedrija). Pirmo godalgu šogad saņēma Čestera, savukārt otro – Roterdama.

 


Foto: latviatravel

Saistītās tēmas: Access City Award 2017Jūrmala

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube