Ķīnas mediji otrdien pievērsušies jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa pieredzes trūkumam diplomātijā, norādot, ka Savienotajām Valstīm var nākties par to dārgi samaksāt.

Ķīnas mediji norāda, ka Trampam būšot jāiemācās nestāties Ķīnai ceļā tādos jautājumos kā tirdzniecība un Taivāna.

Tramps mikroblogu vietnē “Twitter” svētdien asi kritizēja Ķīnu par manipulāciju ar savu valūtu un ekspansiju Dienvidķīnas jūrā. Viņš arī piezvanījis Taivānas prezidentei Cai Inveņai, par ko Pekina izteica Vašingtonai protestu, ņemot vērā, ka Ķīna Taivānu uzskata par neatņemamu savas valsts sastāvdaļu.

Ķīnas mediji brīdina, ka šāda Trampa rīcība var sagraut līdzsvaru ASV un Ķīnas attiecībās.

Ķīnas laikraksts “Global Times” un citas avīzes nosodījušas Trampa “provokācijas un melus”, kā arī kritizē viņa pieredzes trūkumu un pārgalvību.

“Global Times” brīdina, ka Tramps “var sacelt lielu troksni, bet tas neatbrīvo viņu no lielās varas spēles noteikumiem”, un piebilst, ka Trampam neesot pietiekamu resursu, lai iesaistītos provokācijās pret Pekinu.

“Trampa uzbrūkošie tvīti Ķīnai ir tikai aizsegs viņa patiesajam nolūkam izturēties pret Ķīnu kā pret treknu jēru un nogriezt no tā gabalu gaļas,” norāda “Global Times”, piebilstot, ka Ķīnai ir jāstājas pretī Trampa provokācijām.

Savukārt laikraksts “China Daily” brīdina, ka Trampam, kas diplomātijā ir jauniņais, esot jāpiebremzē savu uzvedība vai arī viņš sagādāšot savai valstij nepatikšanas.

“Kā jaunievēlētais prezidents Tramps var sagaidīt zināmu piedošanu (..), bet tas mainīsies, kad viņš kļūs par prezidentu,” piebilst “China Daily”.

Saistītās tēmas: ĶīnaTramps

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube