Mēs visi zinām šīs acīmredzamās pazīmes, kas liecina, ka mums trūkst ūdens – dzeltens urīns, slāpes, sausa mute – tomēr ir arī ne tik pašsaprotamas pazīmes, piemēram, dīvaina uzvedība. 

Eksperti saka, ka visas pazīmes, kas liecina par dehidratāciju, ir vienlīdz svarīgas, vēl jo vairāk tādēļ, ka tās liecina par to, ka atūdeņošanās pieņēmusies spēkā un sasniegusi jau citu līmeni.

“Mūsu ķermeņiem nepieciešams ūdens un citi šķidrumi, lai spētu atbilstoši funkcionēt, bet ja tā mums nav, daži no organisma procesiem var būt traucēti,” stāsta sieviešu veselības eksperte Dženifera Vaidere. “Smagai dehidratācijai var būt tikpat smagas sekas.” Cilvēku var skart nogurums, krampji, lēkmes un pat nāve, ja gadījums ir patiesi smags.

Protams, pietiekamu ūdens daudzumu uzņemt ir diezgan grūti, pat ja esi pilnībā vesels. Vēl grūtāk ir, ja dienā paredzēts svīst, tad šķidrums jāuzņem vēl vairāk.

Tātad, kādi tad ir tie ne tik pašsaprotamie simptomi? 

1. Slikta elpa

Tas var šķist savādi, tomēr tā nu tas ir. Siekalām piemīt baktērijas iznīcinošas vielas. Ja organismā pārāk maz šķidruma, siekalu līmenis nokrītas un sarūk spēja cīnīties pret smaku veidojošām baktērijām. Ja pamani, ka pēkšņi tava elpa sākusi nepatīkami ost, padzeries!

2. Jūties apjucis

Ja jūties apjucis vai ne tā kā ierasts, tā var būt pazīme dažām lietām. Tomēr, ja pēdējā laikā neesi dzēris pietiekami šķidrumus, tas varētu būt risinājums.

3. Pēkšņs izsalkums

Tavām aknām nepieciešams šķidrums, lai spētu pienācīgi pildīt visas funkcijas. Kad tās nesaņem šo šķidrumu, tās signalizē smadzenēm, ka jums nepieciešama tā sauktā “degviela”, lai strādātu. Tādā veidā smadzenes rada iespaidu, ka esat izsalcis.

4. Āda nav elastīga

Ja saķersi savu ādu rokas aizmugurē, piepacelsi un palaidīsi vaļā, un tā skaisti “neatleks” vietā, tad zini, ka āda zaudējusi savu elastību, jo visdrīzāk tai pietrūkst ūdens. Ja āda nav mitrināta kā no ārpuses, tā iekšpuses, tad tā zaudē savu dabīgo elastību.

Jāpiemin, ka, ja jūti reiboņus un ir sajūta, ka ģībsi vai jau noģībi, padzeries un tā kārtīgi. Ja tomēr tas nav līdzējis, tad dodies pie sava ārsta un noskaidro, kas tev noticis. 🙂 Rūpēsimies par sevi un dzersim daudz šķidruma!

 

Saistītās tēmas: dehidratācijaūdensveselība

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube