Maltas parlaments aizliedzis homoseksuāļu pārveidošanas terapiju, ar to otrdien izpelnoties cilvēktiesību komisijas cildinājumus. Malta ir pirmā valsts pasaulē, kur likumdevēji pieņēmuši šādu lēmumu.

Medicīnas profesionāļiem aizliegts noteikt tā dēvēto homoseksuāļu dziedināšanas kursu vai arī jebkādu praksi, kuras mērķis ir dzimtes identitātes maiņa.

Par aizlieguma pārkāpumiem paredzēts naudassods līdz 4600 eiro, bet smagākajos gadījumos – līdz pieciem gadiem cietumā.

“Visā pasaulē cilvēki ir cietuši pārveidošanas prakses dēļ, kas ir novedusi līdz nāvei vai nopietna kaitējuma. Līdz ar šīs prakses aizliegšanu tiek sekmēta vienlīdzība starp visām seksuālajām orientācijām un izpausmēm,” sacīja Cilvēktiesību un integrācijas komisijas direktors Silvans Agiuss.

Tas ir īpaši svarīgi, jo likumdevēji šo lēmumu pieņēmuši vienbalsīgi, sacīja Agiuss, norādot, ka Malta ir pirmā valsts pasaulē, kur ieviests šāds aizliegums.

ASV nākamais viceprezidents Maiks Penss izpelnījies pārmetumus par to, ka viņš ir homoseksuāļu pārveidošanas terapijas atbalstītājs.

Līdz ar labojumiem Maltas Dzimtes identitātes, dzimtes izpausmes un dzimumpazīmju likumā jau 16 gadus veci cilvēki patstāvīgi varēs pieprasīt dzimuma maiņu oficiālos dokumentos.

Malta ir viena no progresīvākajām valstīm pasaulē homoseksuāļu tiesību jomā. Eiropas Savienības mazākā valsts veikusi lielas pārmaiņas, kopš tā 2011.gadā legalizēja laulības šķiršanu.

 


Foto: pixabay

Saistītās tēmas: MaltaPārveidošanas terapija

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube