Ar Valmieras novada fonda un SIA “VTU Valmiera” atbalstu no vakardienas, 6.decembra, līdz janvāra vidum Valmieras autoosta ir mājvieta klavierēm. Muzicēt aicināts ikviens, kuram šī instrumenta spēle nav sveša, tādējādi iepriecinot sevi un Valmieras autoostas apmeklētājus.

Valmieras novada fonds, SIA “VTU Valmiera” un Mārcis Bogdanovs, publisko klavieru idejas autors un ieviesējs Valmierā, aicina ikvienu interesentu nebaidīties, piesēsties pie klavierēm un radīt patīkamu noskaņu sev un autoostas apmeklētājiem, spēlējot brīvi izvēlētu skaņdarbu vai vienkārši improvizējot. “Repertuāra izvēle ir katra pianista ziņā. Mērķis ir “padarīt mūziku tuvāku”, ieinteresēt ar šādu izpildījumu, dot iespēju izpausties, kā arī iepriecināt līdzcilvēkus,” stāsta Mārcis.

Pērnā gada vasarā Valmierā izskanēja vēl mūspusē nepieredzēts klavierspēles maratons gandrīz diennakts garumā, kad pie taustiņiem sēdās gan topošie pianisti, gan profesionāļi, gan vienkārši entuziasti, lai ieskandinātu pirmās publiskās klavieres pilsētā. Pēc maratona trīs īpaši apgleznotas klavieres mājvietu rada pilsētvidē: pie Dzirnavu ezeriņa, pie Vidzemes Augstskolas un pie Valmieras Mūzikas skolas. Vasaras izskaņā klavieres tika pārvietotas uz iekštelpām. Uzpostas svētku noskaņā, tās līdz pat janvāra vidum būs Valmieras autoostā, bet pēc tam atkal dosies ziemas miegā, lai nākamajā vasarā varētu atgriezties un iepriecināt valmieriešus un pilsētas viesus.

Lai klavieres Valmierā turpinātu pildīt īpašo misiju un vasarā atkal būtu pieejamas brīvā dabā, aicinām saudzēt instrumentu. Tāpat arī, cienot autoostas apmeklētājus, aicinām klavierspēli izrādīt tiem entuziastiem, kuri instrumentu prot kaut nedaudz pārvaldīt.

Publiskās klavieres ir Valmieras novada fonda dāvana Valmierai, pērn atzīmējot fonda desmit gadu jubileju. Ideja novietot klavieres brīvi pieejamā vietā spēlēšanai jebkuram interesentam radusies Birmingemā Lielbritānijā 2007.gadā. Pašlaik iniciatīva pārņemta vairāk nekā 60 pilsētās visā pasaulē.

 


Foto: VTUValmiera

Saistītās tēmas: AutoostaValmiera

youtube icon
Abonēt youtube