Parlaments pašlaik ir spiests labot virkni kļūdu paša nesen pieņemtajā budžeta paketē, jo tā bija pārāk liela un Saeimā tika virzīta pārāk strauji, Latvijas Radio izteicās Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (ZZS).

Pēc politiķes domām, kļūdas parlamenta darbā radās, jo budžeta pakete bijusi pārāk liela un tā bija jāizskata tikai divos lasījumus. Barča uzskata, ka nākamajos gados ar budžetu saistītos likumus valdībai vajadzētu virzīt pakāpeniski visa gada laikā, turklāt tos varētu skatīt trīs lasījumos.

Vaicāta, vai minētais neliecina, ka budžets ir nekvalitatīvs un kādam par to būtu jāuzņemas politiskā atbildība, Barča paziņoja, ka politisko atbildību nevērtēs, un vēlreiz uzsvēra, ka budžeta pakete ir pārāk liela.

Barča atzina, ka jautājumā par mikrouzņēmumiem uz deputātiem bijis pamatīgs spiediens – sākumā skaļi ar piketu, bet otrdien bijusi pamatīga saruna, kurā deputāti atklājuši, ka likuma plānotās izmaiņas radīs problēmas virknei strādājošo.

Deputāte skaidroja, ka izmaiņas normās par obligātajām sociālajām iemaksām tika pieņemtas 2015.gada novembrī, bet tad neviens tās īpaši nepamanīja un neskaidroja un visi atmodās tikai īsi pirms stāšanās spēkā.

Barča domā, ka saistībā ar minēto jautājumu risināšanu valdība nekritīs un arī ar “Vienotību” līdz Ziemassvētkiem tikšot panākta vienošanās.

Saistītās tēmas: Aija BarčaBudžeta paketeSaeima

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube