Visā pasaulē slavenās Šveices bankas uztraucas par ļoti neordināru problēmu: tajos ir sakrājies tik daudz rēķinu, kuru īpašnieki nenāk pēc savas naudas vairāk ka pusgadsimtu.  Rēķinu summas sākas no 500 Šveices frankiem līdz vairākiem miljardiem dolāru. Naudu ir gatavi atdot tās īpašniekiem, ja viņi dos par sevi ziņu un apstiprinās radniecību starp mirušajiem radiniekiem, kuri arī bija pirmie ieguldītāji. Pēc bankas datiem ir uzkrājušās 197 lapaspuses ar nezināmo mantinieku sarakstu.

Šādu likumu pieņēma Šveices parlaments, un tas stājās spēkā 2015. gada 1. janvārī. Balstoties uz to, ir teikts, ja klients nesazinās ar banku 10 gadu laikā, bet vēl 50 gadus pēc tam viņa dārgumi paliek neaiztikti, informācija par pamestu bankas rēķinu tiek publicēta tālākā mantinieka meklēšanai. Speciāli šādam nolūkam valdība izveidoja mājaslapu – dormantaccounts.ch, kur katrs interesents var pārbaudīt, vai gadījumā viņa senčiem pirms 60 vai vairāk gadiem nebija rēķins vienā no valsts bankām.

Meklēt senčus, kuri atstājuši mantojumu Šveices bankās var ar uzvārda palīdzību ( angļu, vācu vai franču valodā).

Valsts bankas  uzstājīgi rekomendē uztvert procedūru maksimāli nopietni un uzmanīgi. Jāievada visi nepieciešamie dati un jāpārbauda tie. Protams, ka bankā pieprasīs dokumentu indentitātes apliecināšanai, kā arī oficiālu dokumentu, kas apstiprina radniecību ar konta īpašnieku.

Un, ja visa informācija tiks apstiprināta – jūs obligāti tiksiet pie savas naudas.

Varat iedomāties kaut ko tamlīdzīgu Latvijā?

 


Foto: pexels

Avots

Saistītās tēmas: BankasMantiniekiŠveice

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube