Latgalei veltīta sudraba kolekcijas monēta tiks izgatavota Šveices kaltuvē “Faude & Huguenin”.

Šī kaltuve uzvarējusi Latvijas Bankas izsludinātajā konkursā, kurā piedalījās četri pretendenti, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā. Plānotā līgumcena ir 57 557 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Kā ziņots, Latgalei veltītās sudraba kolekcijas monētas plānotā tirāža ir 3000 eksemplāru. Monēta plānota kvadrāta formā ar triju krāsu uzdruku monētas aversā. Monētas nominālvērtība – pieci eiro.

Monētu iecerēts izlaist 2017.gadā, un tā būs veltīta Latgales latviešu kongresam. Nākamgad apritēs 100 gadi, kopš 1917.gada pavasarī Rēzeknē notika demokrātiski ievēlēto Latgales latviešu pārstāvju sanāksme, kurā tika nolemts, ka Latgales, Vidzemes un Kurzemes latvieši ir viena tauta un Latgalei jāapvienojas ar pārējiem topošās Latvijas valsts novadiem vienā zemē.

Šīs kolekcijas monētas dizainu veido tēlnieks Ivars Drulle. Viņš iepriekš jau veidojis dizainu divām Latvijas Bankas kolekcijas monētām – Ainažu jūrskolai veltītajai un vienu pusi monētai “Rīgas pilij 500”.

Kolekcijas monētas ir mākslas darbi, un tās ir numismātu un citu interesentu īpaši pieprasītas. Kolekcijas monētu nominālvērtība ir atšķirīga no apgrozības monētu nominālvērtības, piemēram, pieci vai desmit eiro. Kolekcijas monētu specifikācija (krāsa, diametrs, svars, materiāls) būtiski atšķiras no apgrozības monētu raksturlielumiem.

 


Foto: Keystone

Saistītās tēmas: Faude&HugueninLatgalemonēta

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube