Žurnāla “Forbes” ikgadējā ietekmīgāko cilvēku saraksta pirmajā vietā jau ceturto gadu pēc kārtas ir Krievijas prezidents Vladimirs Putins, bet jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps ierindojies otrajā vietā.

“Krievijas prezidents apliecinājis savas valsts ietekmi teju visās pasaules malās,” trešdien raksta ASV žurnāls. “No savas dzimtenes līdz Sīrijai, līdz ASV prezidenta vēlēšanām Putins turpina panākt to, ko viņš grib.”

64 gadus veco Krievijas līderi “neierobežo pieņemtās normas, un viņa ietekme pēdējo gadu laikā ir pieaugusi”, skaidro žurnāls.

Otrās vietas ieguvējs Tramps, “kā šķiet, ir imūns pret skandāliem, viņam ir abas Kongresa palātas un miljardos lēšama personīgā bagātība”.

2015.gada “Forbes” ietekmīgāko cilvēku sarakstā Tramps atradās 72.vietā.

Trešajā vietā ierindojusies Vācijas kanclere Angela Merkele, kas Eiropas spēcīgākās tautsaimniecības vadībā atrodas jau 11 gadus. Viņa arī paziņojusi par plāniem no jauna kandidēt uz valdības vadītāja amatu.

ASV pašreizējais prezidents Baraks Obama, kurš 2015.gada “Forbes” sarakstā atradās otrajā vietā, šogad noslīdējis uz 48.vietu.

Ceturtajā vietā atrodas Ķīnas prezidents Sji Dziņpins, bet piektajā – pāvests Francisks.

Sastādot sarakstu, kurā šogad iekļauti 74 cilvēki, žurnāls izvērtējis “simtiem visas pasaules dažādu dzīves gājumu kandidātu” ietekmi, skaidro “Forbes”.

 


Foto: reuters

Saistītās tēmas: ForbesIetekmīgākais cilvēksPutinsTramps

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube