Līva Oliņa ir modele, pašmāju zīmola “Madara” reklāmas seja mūsu un nākamās “Sarunas pie kafijas” raidījuma viešņa. Pirms četriem gadiem viņa pameta darbu reklāmas aģentūrā, lai izmantotu savu radošumu un laiku viņai tobrīd pieņemamāku mērķu vārdā, tomēr viņa atgriezās Latvijā ar savu nostāju un viedokli.

Līva savā Facebook atklāti raksta: “Stādīju vecāsmammas ķirbjus Mehiko uz jumta, baroju izsalkušus māksliniekus, lasīju izskalotos atkritumus pludmalē un pētīju ļauno zivju invāziju Karību jūrā, rifa piesārņojumu, vaļhaizivju pakļaušanu tūrismam un bišu izmiršanu Jukatanas pussalā.”

Tomēr viņa stāsta, ka tam visam – plus 30 vidējai gada gaisa temperatūrai, mango pārbagātībai, savvaļā augošām orhidejām un plaukstas lieluma tauriņiem visās iespējamās pasaules krāsās, nebija nekādas jēgas, jo viņa neatradās mājās.

Pirms diviem gadiem kādā lietainā novembra vakarā Līva atgriezās mājās un, kā raksta viņa pati, šie divi gadi bijuši pārbaudījumiem pilni. “Es vairs nekur pavisam prom negribu braukt. Jūs varat celt nodokļus, cik vēlaties. Un jūs citi varat dusmoties un vārīties. Ir lietas, kuras nevar nopirkt par nekādu naudu. Nekur priedes tā nesmaržo. Nekur sēnes tā negaršo. Nekur citur es nejūtos tik spēcīga un varoša, kā stāvot uz mūsu zemes. Te ir mani draugi, kuru smaids silda vairāk par jebkuru tropu saulrietu. Te daba sniedz brīvību un cilvēki iedvesmu! Te ir manas mājas. Un pirmo reizi man rūp un galīgi nav pie kājas. Ja man par dzīvošanu šeit ir jāmaksā ar darbu, tad es esmu gatava. Es labāk zaudēju šeit, nekā uzvaru kaut kur citur.”

Līva raksta, ka viņa ar lielāko prieku sniegs palīdzīgu roku, ja vien tas ir nepieciešams – lai kaut ko uzrakstītu, pieskatītu kaķi vai suni… “Kā teica Trusītis: “Jāiet un jāpaskatās, vai viņiem nav kas darāms, un tad es to izdarīšu. Šodien ir īsti izdarīga diena.””

Avots/foto: Līvas Oliņas Facebook

 

Saistītās tēmas: Līva Oliņazīmols "Madara"

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube