Pagājušajā nedēļā slimnīcā ar gripu nonākuši pieci cilvēki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas monitoringa dati.

Visi pacienti ievietoti slimnīcā Daugavpilī. Divi no cilvēkiem bijuši bērni vecumā līdz četriem gadiem, bet vēl divi – bērni vecumā no četriem līdz 15 gadiem. Kopš sezonas sākuma hospitalizēti 17 pacienti gripas gadījumos un viens pacients gripas izraisītās pneimonijas gadījumā.

Tāpat SPKC monitoringā iekļautajās 70 ģimenes ārstu praksēs pagājušajā nedēļā reģistrēti divi gripas gadījumi. Abi reģistrēti Rīgā. Kopumā gripas sezonas laikā ģimenes ārsti ziņojuši par 20 saslimšanas gadījumiem.

Tāpat arī aizvadītajā nedēļā Latvijas Infektoloģijas centra laboratorijā noteikti 12 A tipa gripas vīrusi. Kopš sezonas sākuma laboratoriski ir apstiprināti pavisam 22 gripas gadījumi.

Saslimstība ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām pagājušajā nedēļā samazinājusies par 4,5%. Kopumā reģistrēti 1070,8 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Vairāk par vidējo rādītāju ar akūtajām augšējo elpceļu infekcijām slimots Daugavpilī, Gulbenē, Liepājā un Rēzeknē.

Saistītās tēmas: GripaSlimnīca

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube