Krievijas Aizsardzības ministrija piektdien paziņoja, ak tā ir pabeigusi nemiernieku un viņu ģimenes locekļu evakuāciju no bruņotās opozīcijas kontrolētajiem Alepo austrumu rajoniem un ka tur šobrīd palikuši vienīgi “radikālie un nesamierināmie” kaujinieki.

“Krievijas īstenotā operācija, lai evakuētu nemierniekus un viņu ģimenes locekļus no Alepo austrumu rajoniem, ir pabeigta,” teikts paziņojumā. “Visas sievietes un bērni ir izvesti no nemiernieku kontrolētajiem rajoniem.”

“Atbilstoši tam, ko sacīja evakuētie pēdējā konvojā, visi, kas gribēja pamest Alepo austrumu rajonus, tos ir pametuši,” norādīja ministrija, piebilstot, ka kopumā no Alepo izvesti 4500 nemiernieku un 337 ievainoto.

“Dažos rajonos ir palikuši radikālo un nesamierināmo bandu kaujinieku grupas, kas šauj uz Sīrijas karavīriem,” teikts paziņojumā.

Sīrijas armija “turpina atbrīvot vairākus Alepo rajonus, kur atrodas radikāļi”, norādīja ministrija.

Nemiernieku kontrolē Alepo austrumos šobrīd atrodas vien divi kvadrātkilometri jeb 2% no agrāk kontrolētajiem rajoniem.

Tikmēr avots Sīrijas armijā ziņu aģentūrai AFP piektdien skaidroja, ka evakuācijas operācija ir “apturēta”, tomēr nav “pabeigta”.

Arī Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušolu piektdien sacīja, ka evakuācijas operācijas nav pabeigta.

“Evakuācijas nav beigušās, un daudzi cilvēki joprojām grib pamest šo apvidu,” preses konferencē Ankarā sacīja ministrs.

To, ka evakuācija vairs nenotiek, apstiprināja arī Sīrijas valdības un nemiernieku pārstāvji.

Nemiernieku snaiperi līdzās frontes līnijas šķērsošanas punktam apšaudījuši autobusus, kas tur gaidījuši uz evakuējamo cilvēku ierašanos, vēsta Sīrijas oficiālā ziņu aģentūra SANA. Apšaudē neviens cilvēks nav nogalināts.

Nemiernieki pārkāpuši “evakuācijas vienošanos, mēģinot izvest smago bruņojumu un gūstekņus”, norāda SANA.

Operācija apturēta, izraisoties domstarpībām par cilvēku evakuāciju no diviem nemiernieku aplenktiem valdības atbalstītāju ciematiem Idlibas provincē, sacīja Sīrijas parlamenta deputāts Ferass Šehabi.

Nemiernieku grupējuma “Noureddine al Zinki” pārstāvis Jasers al Jusefs savukārt apsūdzēja valdību un tās sabiedrotos šiītu kaujiniekus, ka viņi esot bloķējuši ceļu konvojam no austrumu Alepo.

Vienlaikus ar operācijas apturēšanu evakuācijas rajonā bija dzirdami sprādzieni, paziņoja Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija “Syrian Observatory for Human Rights” (SOHR), tuvākas detaļas nesniedzot.

SANA vēl pirms evakuācijas apturēšanas piektdien ziņoja, ka pēdējo 24 stundu laikā no Alepo austrumiem evakuēti 8079 nemiernieku kaujinieki un civilisti.

Alepo austrumdaļa nemiernieku rokās nonāca 2012.gadā, bet 22.septembrī sākās režīma spēku operācija tās atgūšanai, ko atbalstīja arī Krievijas kara aviācija.

Krievija Rietumu pārmetumus par piedalīšanos Alepo operācijā noraidījusi un uzsver, ka viens no nemiernieku grupējumiem, pret kuriem šajā pilsētā izvērsts uzbrukums, ir ANO teroristu organizāciju sarakstā iekļautais džihādistu grupējums “Al Nusra”.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem.

Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 300 000 cilvēku.

Saistītās tēmas: AlepoEvakuācijakrievija

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube