AS ”Latvenergo” iecerējis līdz 2022.gadam palielināt rentabilitāti, šodien žurnālistiem sacīja uzņēmuma finanšu direktors Guntars Baļčūns.

Uzņēmuma pašu kapitāla atdeve (ROE) 2015.gadā bija 4,1%, savukārt 2022.gadā paredzēts, ka šis rādītājs pārsniegs 6%. ROE enerģētikas industrijā vidēji ir no 5,2% līdz 7,7%.

Baļčūns norādīja, ka rentabilitātes rādītājs ir ambiciozs, taču sasniedzams.

Tāpat energokompānijas finanšu mērķos ietilpst aizņēmumu portfelis 2022.gadā, kas nepārsniedz 50% no pašu kapitāla (2015.gadā – 33%). Nozarē tas ir vidēji 30-60%.

Savukārt dividenžu izmaksa 2022.gadā paredzēta vairāk nekā 80% apmērā no peļņas. No 2015.gada peļņas izmaksātas dividendes 82% apmērā, bet nozarē tas notiek vidēji 65% apmērā.

Kompānijas finanšu direktors Uldis Bariss piebilda, ka ”Latvenergo” dividendēs izmaksātā peļņa tiek novirzīta, lai nepieļautu elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes pieaugumu un attiecīgi patērētāju elektroizmaksu kāpumu.

”Latvenergo” šodien prezentēja un stāstīja par koncerna ilgtermiņa darbības stratēģiju no 2017. līdz 2022.gadam. Noteiktie finanšu mērķi ir vērsti uz ilgtspējīga ienesīguma, līdzsvarotas kapitāla struktūras un stabilas dividenžu politikas nodrošināšanu.

“Latvenergo” koncerns šogad deviņos mēnešos strādāja ar 678,2 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,1% mazāk nekā attiecīgajā laikā pērn, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 37,5% – līdz 94,3 miljoniem eiro.

“Latvenergo” koncerns ir Baltijas mēroga energouzņēmums, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un pārdošanu, elektroenerģijas sadales pakalpojuma nodrošināšanu un pārvades sistēmas aktīvu nomu.

“Latvenergo” koncernā ir mātessabiedrība AS “Latvenergo” un meitassabiedrības – AS “Latvijas Elektriskie tīkli”, AS “Sadales tīkls”, “Elektrum Eesti”, “Elektrum Lietuva”, AS “Enerģijas publiskais tirgotājs” un SIA “Liepājas enerģija”.


Foto: Latvenergo.lv

Saistītās tēmas: EnerģijaLatvenergoRentabilitāte

youtube icon
Abonēt youtube