Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) valdībai ir jāturpina iesāktais darbs, lai virzītos uz tiem mērķiem, kas iekļauti kopā ar sociālajiem partneriem apspriestajā valdības deklarācijā, vēstulē Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (VL-TB/LNNK) un Saeimas frakcijām uzsver Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK).

LDDK vēstulē uzsver, ka politiskā stabilitāte ir viens no Latvijas izaugsmes stūrakmeņiem un viens no svarīgākajiem faktoriem, lai sekmētu ekonomikas izaugsmi, nodarbinātību un investīcijas.

“Ministru prezidenta Māra Kučinska sastādītā valdība darbu sāka 2016.gada 11.februārī un kopš tās apstiprināšanas nav pagājis pat viens gads. Lai gan LDDK uzskata, ka strauji pēdējā brīža lēmumi budžeta un nodokļu jautājumos nav labā prakse, vēlamies vienlaikus uzsvērt, ka ar Ministru prezidenta valdību ir izveidojies aktīvs, abpusēji ieinteresēts un uz rezultātu vērsts dialogs,” pauž LDDK.

LDDK ne reizi vien dažādās sadarbības platformās ir norādījusi uz to, ka uzņēmējdarbības attīstībai un tautsaimniecības izaugsmei nenovērtējami svarīga ir stabila un prognozējama nodokļu sistēma, taču vienlīdz būtiski ir arī kopējā politiskā stabilitāte valstī.

Vienošanās starp valdību, sociālajiem un sadarbības partneriem, kuru parakstīja 9.augustā, iezīmēja Latvijas izaugsmei nepieciešamos soļus. Puses vienojās līdz 2017.gada 1.aprīlim sagatavot vidēja termiņa nodokļu stratēģiju 2017.-2021.gadam. Nodokļu politikas iestrādes jau tika publiski apspriestas Finanšu ministrijas 14.decembra “Nodokļu forumā 2016”. LDDK uzskata, ka visu partneru noslēgtā vienošanās ir jāpilda un noteiktajā termiņā nodokļu stratēģija ir jāizstrādā.

LDDK uzsver, ka ir jāievēro Nacionālajā attīstības plānā 2014.-2020.gadam (NAP2020) definētie principi – valdībai pārdomāti un mērķtiecīgi veicināt ekonomisko attīstību, kas attiecīgi ļaus samazināt nevienlīdzību sabiedrībā, veicinās ilgtspējīgu atalgojuma pieaugumu, kā arī nodrošinās nepieciešamo finansējumu drošībai, izglītībai, veselībai, uzņēmējdarbību atbalstošai, ilgtspējīgai infrastruktūrai un citām stratēģiski nozīmīgām jomām. Ir nepieciešama aktīva un konsekventa valdības rīcība, lai nodrošinātu NAP2020 nosprausto mērķu rādītāju sasniegšanu pārejai uz augstākas pievienotās vērtības ekonomiku.

Kā ziņots, savākti desmit Saeimas deputātu parakstus, lai pieprasītu finanšu ministres un labklājības ministra Jāņa Reira (V) demisiju. Saeima par šo jautājumu lems šonedēļ. Par šiem demisijas rosinājumiem parakstījušies “Latvijas Reģionu apvienība”, kā arī daži partijas “Saskaņa” frakcijas deputāti un parlamentārietis Artuss Kaimiņš (KPV LV).

Taču valdošās koalīcijas politisko spēku pārstāvji jau pauduši, ka tie neatbalstīs opozīcijas ierosinājumu par finanšu ministres labklājības ministra demisiju.

Saistītās tēmas: KučinskispremjersValdība

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube