Nevari nekādi atrast laiku regulārai sporta zāles apmeklēšanai un grūti pateikt “nē” neveselīgam ēdienam? Kā izrādās, lai uzlabotu savu veselības stāvokli, darīt iepriekš pieminēto nemaz nav obligāti. Ir jāzina tikai mazi knifiņi, kurus tu noteikti jau esi dzirdējis, tomēr, pildot visus nosacījumus kopā, pilnīgi noteikti uzlabosies tavs fiziskais stāvoklis.

 

Ēd augļus konfekšu vietā

Konfektes, kas mums tik ļoti garšo, ir saldas lielā cukura daudzuma dēļ. Parasti tajās pievieno fruktozes sīrupu. Augļi arī satur daudz cukura, tomēr tas nav tik kaitīgs kā šokolāde.

 

Iepērcies ar pilnu vēderu

Tavs izsalkušais kuņģis čukst dažādas muļķības smadzenēm. Un, lūk, tu attopies mājās ar trīs milzīgiem pārtikas maisiem un nevajadzīgiem produktiem, ko, protams, vajadzēs apēst – nedrīkst jau mest ārā tādus labumus.

 

Mācies gatavot

Pētījumi ir pierādījuši, ka diētas nestrādā, jo atsakoties no kāda produkta, tas tikai padara to divtik pievilcīgāku. Taču gatavošana mājās ir apriori saistīta ar veselīgāku uzturu, turklāt tas nomierina un ieekonomē.

giphy-1

 

Atsakies no latte un kapučīno

Kopā ar kafiju tu vari izdzert arī pamatīgu kaloriju daudzumu, tāpēc labāk atsakies no papildu piena, saldā krējuma un vēl jo vairāk no putukrējuma savā krūzē. Dzer parastu melnu kafiju un neuztraucies, ka tā padarīs tevi hiperaktīvu.

 

Avokado sviesta vietā

Kad gribas kaut ko iekost un rokas pašas stiepjas pagatavot kādu gardu sviestmaizi, tad atceris, ka avokado biezenis ir daudz veselīgāks par sviestu. Tas ir tik pat trekns, bet ar lielu vitamīnu daudzumu un sātīgumu

giphy-2

Tikai pilngraudu maize

Sāksim ar to, ka pilngraudu maize nav tik ļoti garšīga kā pufīgas bulciņas, un diez vai tu vēlēsies ēst to pirms gulētiešanas, uzsmērējot tai ievārījumu. Bet principā tā ir veselīgāka un palīdz labāk strādāt vielmaiņai.

 

Neaizmirsti par ūdeni

Protams, ka esi dzirdējis to jau iepriekš, tomēr priekšrocības ir īpaši daudz. Sabalansēts ūdens daudzums organismā saglabā nepieciešamo enerģijas daudzumu – turklāt tu diez vai uzbarosies, jo nesajauksi slāpes ar bada sajūtu.

 

Paātrini soli

Iedomājies, ka tu kaut kur kavē, un vienkārši sāc iet ātrāk. Šāds ieradums ne tikai nogādās tevi līdz punktam B ātrāk, bet arī padarīs tavu organismu izturīgāku un slaidāku.

 

Parkojies tālāk ( kāp no transporta par vienu pieturu ātrāk)

Tas, iespējams, ir elementārākais veids, kā palielināt savu fiziskās aktivitātes devu. Staigāšana palīdzēs uzlabot ne tikai pašsajūta, bet arī garastāvokli.

 

Izvēlies kāpnes

Vieglākais veids, kā sadedzināt kalorijas un uztrenēt kāju muskuļus. Tā, protams, nav trenažieru zāle, bet nedaudz tonusa sniegs.

 

Tīri zobus uz vienas kājas

Ari’minimāla aktivitāte ir tiešais ceļš uz veselīgu vecumu.  Dari kaut vai šo, kamēr nevari saņemties apmeklēt sporta zāli.

 

Žāvē rokas

Nomazgāji rokas? Malacis, tagad laiks tās kārtīgi nožāvēt, jo visi nelabie mikrobi brīnišķīgi jūtas mitrā vidē. Tāpēc, pirms pakasi aci, izmazgā un nožāvē rokas.

giphy-3

 

Lieto SPF

Pat tad, kad neslēpies zem palmas karstajās pludmales smiltīs, bet vienkārši es izgājis no mājas pastaigāties, neaizmirsti uzsmērēt nedaudz saules aizsargfiltra krēmu. Tas ir labs līdzeklis ādas vēža profilaksei. Turklāt šādi tu diez vai pārsauļosies karstos saules staros.

 

Uzvelc saulesbrilles

Neaizmirstam, ka saulesbrilles nav tikai modes aksesuārs, bet arī svarīgs acu aizsargs no ultravioletajiem stariem. Acis ir jāslēpj no saules pat vēl piesardzīgāk nekā āda, lai saglabātu savu redzi labā stāvoklī.

 

Nopērc augu

Iegādājies kādu puķi podiņā, iedod tam vārdu un neaizmirsti laistīt reizi nedēļā. Zinātnieki ir pārliecināti, ka tas liks tev justies laimīgākam, kā arī atvieglos darbu ar datoru.

giphy-4

 

Novieto gaisa mitrinātāju guļamistabā

Šis agregāts palīdzēs uzturēt ādu un elpošanas sistēmu svaigāku un veselīgāku, kā arī uzlabos miega kvalitāti, kas ir tik svarīgi veselam organismam.

 

Meditē

Ir pierādīts, ka ikdienišķā meditācija pazemina spiedienu, rezultātā samazina insulta risku. Zinātnieki veica pētījumu un izrādijās, ka cilvēki, kuri gadu meditēja pusstundu dienā, nonāca pie pozitīvākām prāta izmaiņām un uzlaboja emocionālo stabilitāti.

 

Lasi uz papīra drukātās grāmatas

Pēdējā iespēja atraut tavu uzmanību no moderniem gadžetiem, kas ne tikai bojā acis, bet arī atņem laiku. Turklāt zinātnieki uzskata, ka, lasot par citu cilvēku problēmām, tu labāk sapratīsi apkārtējos un veiksmīgāk pārdzīvosi stresa situācija.

 

Atsakies no telefona kaut uz brīdi

Relaksē prātu – atstum viedtālruni kaut vai uz stundu dienā. Tev var likties, ka esi atslābis, tomēr pēkšņi ne no kurienes uzradīsies kāds zvanītājs, kurš iztraucēs klusumu un idilli ar savu drausmīgo zvanu. Izslēdz to uz kādu brīdi un velti laiku kādam mazam priekam.

 

Seko savam miega režīmam

Mēģini uzturēt vienādu režīmu, neatsakoties no  tā pat brīvdienās. Jā, ja maina savus gulēšanas ieradumus, tas noved pie miega traucējumiem un slikta garastāvokļa.

 

Sēdi pie loga

Eksperiments, kurā piedalījās ofisa darbinieki, nodemonstrēja, ka produktīvāki ir tie darbinieki, kuri darba laikā sēž pie loga. Turklāt naktīs viņi labāk guļ, kas arī palīdz viņiem būt veselīgākiem.

 

Precies

Vienīgais kardinālais lēmums no visa šī saraksta. Hārvardas zinātnieki secināja, ka cilvēki ar ciešām sociālām saiknēm dzīvo ilgāk. Neprecēties ir tik pat riskanti, kā, piemēram, neatmest smēķēšanu.

giphy-5


Avots

Saistītās tēmas: 22 veidiIeteikumuveselība

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube