Ziemassvētkiem raksturīgo pārtikas produktu cenas šogad saglabājušās apmēram pērnā gada līmenī, aģentūrai BNS pastāstīja aptaujātie tirgotāju pārstāvji.

Mazumtirgotāja “Maxima Latvija” komunikācijas speciāliste Zane Udrase aģentūrai BNS teica, ka Ziemassvētkiem tradicionālo preču – zirņu, mandarīnu, piparkūku un piparkūku mīklas – cenas šogad “Maxima Latvija” veikalos ir saglabājušās līdzīgas kā pagājušajā gadā.

Pēc viņas teiktā, lielākā iedzīvotāju iepirkšanās aktivitāte ir prognozējama šodien un rīt dienas pirmajā pusē.

Arī mazumtirgotāja “Elvi Latvija” komercdirektore Laila Vārtukapteine aģentūrai BNS sacīja, ka Ziemassvētku laikam raksturīgo pārtikas produktu cenas 2016.gadā ir saglabājušās apmēram iepriekšējā gada līmenī. “Nelielas cenu svārstības vērojamas tikai atsevišķās produktu grupās, piemēram, saistībā ar piena produktu cenu kāpumu mazliet augusi to piparkūku mīklu cena, kuru izgatavošanai izmantots sviests,” teica Vārtukapteine. Pēc viņas teiktā, plašā piedāvājuma dēļ cenas šogad samazinājušās pelēkajiem zirņiem.

Viņa arī pastāstīja, ka pārtikas produktu iegāde Ziemassvētku svinībām “Elvi” veikalos aktīvāk notiek tieši dažas dienas pirms svētkiem un 24. decembra rīta pusē, kad, gatavojoties svētku vakaram, cilvēki iegādājas visu maltītei nepieciešamo. “Pārtikas produktu iegāde svētku svinībām visaktīvāk notiek 23.-24. decembrī, kad cilvēki ir saplānojuši, ko cels svētku galdā, un dodas veikt galvenos pirkumus,” teica Vārtukapteine.

“Elvi Latvija” komercdirektore prognozēja, ka pieprasījums pēc Ziemassvētku laikam raksturīgiem pārtikas produktiem veikalu tīklā “Elvi” šogad saglabāsies apmēram pērnā gada līmenī. Vienlaikus viņa piebilda, ka kopējais pārtiks produktu patēriņš Ziemassvētku laikā šogad varētu būt mazāks nekā pērn, jo 2015.gadā Ziemassvētku svinībām bija atvēlētas četras dienas, līdz ar to cilvēkiem bija vairāk laika, ko pavadīt kopā ar saviem tuviniekiem un doties ciemos.

Mazumtirgotāja “Rimi Latvia” sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite aģentūrai BNS sacīja, ka pircēji preces Ziemassvētku galdam iegādājas dažas dienas pirms svinībām nedēļas nogalē, laicīgāk domājot par dāvanu iegādi un precēm ar ilgāku derīguma termiņu, piemēram, saldēto mīklu, sviestu un olām.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube