Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori aizvadītajā nedēļā konstatējuši 44 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījumus mežacūku populācijā, turklāt sērga pirmo reizi konstatēta Mērsraga novada Mērsraga pagastā, kur atrasti trīs beigti dzīvnieki.

Tāpat pirmo reizi no ĀCM nobeigušās mežacūkas – astoņi dzīvnieki – atrasti Tukuma novada Lestenes pagastā. Šajā novadā slimība gan konstatēta arī iepriekš – Slampes pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā mēris šogad konstatēts 1140 dzīvniekam 77 novadu 244 pagastā, kā arī trijās pilsētās – Rēzeknē, Pļaviņās un Jūrmalā. Mājas cūkām mēris konstatēts vienā saimniecībā Vārkavas novadā un divās Gulbenes novadā, kur bija jāizkauj attiecīgi 50, 142 un 119 cūkas.

PVD atkārtoti aicina visus dzīvnieku turētājus, jo īpaši tos, kuri savā piemājas saimniecībā tur cūkas, stingri ievērot noteiktos biodrošības pasākumus, lai tādējādi pasargātu dzīvniekus no saslimšanas un maksimāli samazinātu infekcijas slimību izplatīšanos apkārtnē.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

Saistītās tēmas: ĀCMPVD

youtube icon
Abonēt youtube