Iespējams, būs vajadzīgi divi gadi, lai džihādistu grupējumu “Islāma valsts” padzītu no tā bastioniem Mosulas un Rakas, kā arī sakautu pāri palikušos kaujiniekus, intervijā izdevumam “Daily Beast” atzina ASV ģenerālleitnants un koalīcijas spēku komandieris Irākā Stīvens Taunsends.

Tiesa gan, pirmdien publicētajā intervijā konkrētu grafiku viņš neatklāja.

Prognoze par “Islāma valsts” sakaušanu divu gadu laikā kontrastē ar jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa apgalvojumiem, kurš “Islāma valsti” solījis izskaust “ļoti, ļoti ātri”.

Kampaņas gaitā Tramps klāstīja, ka viņam esot slepens plāns ātrai “Islāma valsts” sakaušanai, tomēr, kad viņš galu galā savu plānu atklāja, noskaidrojās, ka tas paredz lūgt ģenerāļus iesniegt savus plānus 30 dienu laikā pēc Trampa stāšanās amatā.

“Man nešķiet, ka viņiem patlaban ir stratēģija,” izsakoties par Trampa komandu telekanālā “Fox News”, sacīja viņa uzticības persona Ņūts Gingričs. “Man šķiet, ka viņi zina – un tas ir svarīgi -, ka viņiem būs vajadzīga stratēģija.”

“Islāma valsts” kontrolē plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, kur cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājusi tur “kalifātu” un pastrādājusi neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

“Islāma valsts” rindās Sīrijā un Irākā karo 20 000 ārzemnieku, arī 3400 rietumvalstu pārstāvji, februārī, atsaucoties uz ASV izlūkdienestu amatpersonu datiem, ziņoja Savienoto Valstu mediji.

 


Foto: reuters

Saistītās tēmas: DžihādistiISISKarš

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube