Laiku pa laikam diendusa ir lieliskākais veids, kā uzlādēt smadzenes un atgūt enerģiju. Jāteic, ka ļoti daudziem ļoti patīk ik pa laikam atpūsties un izbaudīt kādu diendusu.

Kā izrādās, diendusa ir ne tikai māksla, bet arī zinātne. “The Wall Street Journal” ir apkopojis informāciju par to, kāda diendusa ir vislabākā un kad, kā to plānot.

Eksperti skaidro, ka visideālākā diendusa un laiks, kurā vislabāk restartējas smadzenes ir 10 līdz 20 minūtes. Tomēr, ja no diendusas vēlas saņemt ko citu, tad šis gulēšanas laiks ir cits.

10 līdz 20 minūtes ir lielisks veids, kā nomierināt nervus un atgūt zaudēto enerģiju.

Kognitīvajiem atmiņas procesiem būs nepieciešamas 60 minūtes. Šāds miegs palīdz uzlabot atmiņu un uzlabot smadzeņu darbību. Šāda atpūta palīdzēs atminēties faktus, vietas un sejas. Tomēr tik ilga diendusa var apgrūtināt atmošanās procesu, palēninot laiku, kurā iespējams strādāt ar 100% jaudu.

Ja miegs ir ilgāks par 30 minutēm, tad cilvēks ieslīgst dziļajā miegā. Vai esi kādreiz juties briesmīgi pēc tam, kad esi baudījis ieilgušu diendusu? Ja jā, tad zini, gulēts ir pārāk daudz. Dziļā miega stadija ir pietiekami sarežģīta, lai no tās veiksmīgi izietu. Tādēļ, ja nevēlies justies slikti, bet iegūt tikai nelielu enerģijas lādiņu, tad pietiks ar 30 minūtēm, bet ne vairāk.

Visbeidzot 90 minūšu ilgs miegs sevī ietver pilnu miega ciklu, kurā tu paspēj ieslīgt dziļajā miegā un iziet no šīs fāzes. Šajā laikā attīstās radošums un procesuālā atmiņa.

Taču 5-10 minūšu ilgs miegs veicina trauksmes sajūtu. Tādēļ, ja vēlies ātru uzlādi – izvēlies 10 līdz 20 minūšu miegu, ja vēlies dziļā miega atjaunošanos, izvēlies iemigt uz 60-90 minūtēm.

 

 

Saistītās tēmas: atpūtadiendusamiegssmadzeņu darbība

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube