Kultūras ministrija līdz 2021.gada decembrim atkārtoti izsniegusi akreditāciju trīs muzejiem, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Akreditāciju saņēma Jaunmoku pils muzejs, Tumes pagastā, Tukuma novadā, Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs un Aizkraukles vēstures un mākslas muzejs “Kalna Ziedi”.

Jaunmoku pils muzejā atrodamas ar vēstures un ar meža apsaimniekošanas tēmām saistītas ekspozīcijas, turklāt regulāri skatāmas arī dažādu mākslinieku gleznu un fotogrāfiju izstādes.

Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā savākti un apkopoti materiāli par dzejnieku Andreju Pumpuru, eposu “Lāčplēsis”, kā arī latviešu kultūru un vēsturi.

Savukārt Aizkraukles vēstures un mākslas muzeja “Kalna Ziedi” krājums veltīts novada vēsturei no akmens laikmeta. Tā brīvdabas ekspozīcijā apskatāmi bišu stropi ar piederības zīmēm un Latvijā reti sastopamie riņķa krusti, kas ir viduslaiku kapu pieminekļi.

Muzeju likums nosaka, ka valsts un pašvaldību muzejiem ir jāakreditējas. Akreditācija tiek veikta, lai nodrošinātu kvalitatīvu, profesionālu, uz sabiedrības interesēm un vajadzībām orientētu muzeju darbību.

Akreditācija ir muzeju darbības izvērtēšanas process, kura rezultātā muzejam uz noteiktu laiku, sākotnējā akreditācijā – uz pieciem, bet atkārtotā akreditācijā – uz pieciem vai desmit gadiem, var tikt piešķirta valsts atzīta jeb akreditēta muzeja statuss.

Muzeju akreditācija Latvijā tika sākta 1999.gadā.

Saistītās tēmas: AkreditācijaKultūraministrijamuzeji

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube