Jāstiprina Latvijas tautsaimniecības konkurētspēja kā priekšnoteikums vidējās darba samaksas celšanai, paziņojumā medijiem uzsver Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS).

Abu organizāciju vadība šonedēļ tikšanās laikā pauda vienprātīgu secinājumu, ka viens no nākamā gada svarīgākajiem uzdevumiem būs darbs pie jaunās nodokļu politikas stratēģijas ar mērķi stiprināt tautsaimniecību un uzņēmēju spēju celt vidējo atalgojumu un darbinieku sociālo nodrošinājumu.

LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs tikšanās laikā ar jauno LBAS priekšsēdētāju Egilu Baldzēnu uzsvēra, ka gan vietējā, gan starptautiskā līmenī ir aktīvi jārīkojas, lai stiprinātu sociālo partneru lomu, kas ir būtiska Eiropas sociālo tiesību pīlāra izveidē. Tas iecerēts, kā vadlīnijas Eiropas Savienības dalībvalstīm politikas veidošanā darba tirgus, labklājības sistēmas un sociālās palīdzības attīstībai, tādēļ svarīgi arī Latvijai un īpaši mūsu valsts sociālajiem partneriem sniegt pienesumu tā izveidē.

“Arodbiedrības ir nozīmīgi mūsu partneri un LDDK pārliecība ir, ka Latvijai ir jātiecas uz to, lai jau uzņēmumu līmenī darba devējs un darbinieks strādā kopā, balstoties uz partnerības principu. Ir jāapzinās, ka arodbiedrības un darbinieki ir viena no vērtībām, kas veido uzņēmuma panākumus, jo tām ir jābūt tieši ieinteresētām, lai uzņēmumiem būtu augsta produktivitāte, rentabilitāte un tie veiksmīgi attīstītos,” sacīja LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Savukārt Baldzēns atzina, ka būtiskākais ir, lai valdības un Saeimas lēmumos tiktu ietvertas darbinieku un arodbiedrību biedru pamatotas aktuālās intereses, kuras nodrošinātu Latvijas tautsaimniecības konkurētspēju un darbinieku labklājības pieaugumu.

Tikšanās laikā sociālie partneri apsprieda iespējas stiprināt sadarbību Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes ietvaros, kopīgi izstrādāt viedokli par neapliekamā minimuma celšanu un kopīgiem pasākumiem, kas varētu mazināt ēnu ekonomiku, kā arī bija vienisprātis, ka nepieciešams veicināt uzņēmēju spēju paaugstināt savu darbinieku sociālo nodrošinājumu.

LDDK iepazīstināja arodbiedrību savienības vadību ar uzņēmēju piedāvājumu nodokļu politikas stratēģijai, uzsverot, ka ir būtiska visu partneru kopīga izpratne, kā veicināt tautsaimniecības attīstību un kādas izmaiņas nodokļu politikā nepieciešamas, lai to panāktu. LBAS vadība iepazīstināja ar LBAS 8.kongresā nolemto, arī par nepieciešamību veidot Latvijas nodokļu politikas un darba samaksas stratēģiju. LBAS vadība, atbilstoši 8.kongresa lēmumiem, konceptuāli pauda atbalstu virknei no uzņēmēju piedāvājumā iekļautajiem principiem.

 


Foto: pixabay

Saistītās tēmas: LBASLDDKVidējā Alga

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube