Galēji labējo mēra pārvaldīta Francijas pilsēta gatavojas atklāt “Breksita” ielu, šādi godinot britu referendumā pieņemto lēmumu izstāties no Eiropas Savienības (ES).

Pašreiz bez nosaukuma esoša iela Bokērā, Francijas dienvidos, tiks nosaukta par “Breksita” ielu, jo pilsētas mērs Žiljēns Sanšess vēlējies “radīt troksni”.

Šī iela atrodas līdzās Eiropas integrācijas galveno arhitektu Robēra Šūmana un Žana Monē vārdā nosauktajām ielām, un mēra lēmums acīmredzami pieņemts, lai vēl vairāk sakaitinātu proeiropeiski nosakņoto sabiedrības daļu.

Paziņojot par šo lēmumu tviterī, galēji labējo Nacionālo fronti (FN) pārstāvošais mērs šādu soli skaidroja ar vēlmi “izrādīt cieņu suverēnās britu tautas izvēlei”.

Sarunā ar radiostaciju “France Bleu” viņš uzsvēra, ka šis lēmums nav “polemisks”, ieturot tendenci dot arī citiem ceļiem apkārtnē ar Eiropas tematiku saistītus nosaukumus.

“Mēs no britiem jau esam saņēmuši daudz pateicību un apsveikumu,” uzsvēra Sanšess, piebilstot, ka “par to sāk runāt britu parlamenta deputāti”.

“Es domāju, ka Bokēras iedzīvotāji ir ļoti priecīgi, ka eiropieši ir atguvuši savu suverenitāti un, iespējams, viņi vēlas atgūt arī savējo,” paziņoja pilsētas mērs.

Mēra lēmums tomēr nav iemantojis pilnīgu atbalstu pat FN piekritēju vidū. Kāds tvitera lietotājs to kritizēja, sakot, ka “ir smieklīgi ielas nosaukumā izmantot žurnālistisku neloģismu un anglicismu”.

“Kāpēc jūs neradāt Alepo ielu, lai sveiktu krievu ieiešanu Sīrijā? Putinam tas patiktu,” norādīja cits tvitera lietotājs.

Tikmēr Lielbritānijas izstāšanās no ES tvitera kontā lēmums nosaukts par “labu izvēli”.

Bokēras pilsētas domē lēmums atbalstīts ar 29 balsīm par un deviņām pret. Oponentiem tomēr ir divi mēneši laika, lai to pārsūdzētu tiesās.

FN un partijas līdere Marina Lepēna ir slavējusi britu lēmumu izstāties no ES, pastiprinot aicinājumus Francijai darīt to pašu.

Lepēnai tiek prognozēta iekļūšana nākamgad gaidāmo prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā. Tajā pašā laikā dažās sabiedriskās domas aptaujās Francijā novērojams atbalsta pieaugums dalībai ES.Brexit

 


Foto: pexels

Saistītās tēmas: BrexitFrancijaiela

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube