Sīrijas valdība un nemiernieki panākuši vienošanos par ugunspārtraukšanu un gatavību sākt miera sarunas, ceturtdien paziņojis Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

“Tikko parādījies paziņojums, ka šodien pirms pāris stundām piedzīvots notikums, kur mēs ne tikai ilgi gaidījām, bet arī kura dēļ arī daudz strādājām. Parakstīti trīs dokumenti. Pirmais dokuments starp Sīrijas valdību un bruņoto opozīciju par uguns par ugunspārtraukšanu Sīrijas Arābu Republikas teritorijā. Otrs dokuments ir pasākumu komplekss ugunspārtraukšanas režīma kontrolei. Un trešais dokuments – paziņojums par gatavību sākt miera sarunas par noregulējumu Sīrijā,” Putins pavēstīja sanāksmē ar Krievijas ārlietu un aizsardzības ministriem.

Vienošanās par ugunspārtraukšanu Sīrijā ir trauslas un tām vajadzīga īpaša uzmanība un pacietība, piebilda Krievijas prezidents.

“Visas panāktās vienošanās, mēs to ar jums lieliski saprotam, ir ļoti vārgas, tām vajadzīga īpaša uzmanība un pacietība, profesionāla pieeja šiem jautājumiem un pastāvīgs kontakts ar mūsu partneriem,” atzina Putins.

Viņš arī paziņoja par Sīrijā dislocēto Krievijas bruņoto spēku samazināšanu.

“Es piekrītu Aizsardzības ministrijas priekšlikumam samazināt mūsu militāro klātbūtni Sīrijā,” Putins pavēstīja televīzijā pārraidītajā sanāksmē, piebilstot, ka Krievija turpinās atbalstīt Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu.

Sīrijas valdība tikmēr paziņojusi, ka no pusnakts pārtrauks visas militārās operācijas. Pa piekrišanu ugunspārtraukšanai paziņojusi arī opozīcijas Nacionālā koalīcija.

“Bruņoto spēku pavēlniecība paziņo par pilnīgu visas karadarbības apturēšanu Sīrijas teritorijā no 30.decembra nulles stundas,” teikts armijas paziņojumā.

Tajā piebilsts, ka karadarbība tiks turpināta pret džihādistu grupējumiem “Islāma valsts” un “Al Nusra”.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem.

Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 300 000 cilvēku.

Saistītās tēmas: krievijaPutinsSīrijaugunspārtraukšana

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube