Krievijas prezidents Vladimirs Putins piektdien paziņoja, ka Maskava neizraidīs ASV diplomātus, lai šādi atbildētu uz Vašingtonas lēmumu izraidīt 35 Krievijas diplomātus.

“Mēs neradīsim problēmas amerikāņu diplomātiem. Mēs nevienu neizraidīsim. Mēs neaizliegsim viņu ģimenēm un bērniem izmantot viņiem ierastās atpūtas vietas Jaungada svētkiem,” teikts Kremļa preses dienesta izplatītajā Putina paziņojumā.

“Atstājot sev tiesības uz atbildes pasākumiem, mēs nenolaidīsimies līdz “virtuves” līmeņa bezatbildīgai diplomātijai un tālākos soļus Krievijas-Amerikas attiecību atjaunošanai spersim vedoties pēc politikas, kādu īstenos prezidenta Trampa administrācija,” paziņoja Putins.

Kā ziņots, Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs iepriekš piektdien pavēstīja, ka atbildot uz ASV sankcijām, Krievija izraidīs 35 Savienoto Valstu diplomātus.

Pēc Lavrova teiktā, prezidentam arī iesniegti priekšlikumi par atbildes soļiem, tostarp “piedāvāts aizliegt amerikāņiem izmantot viņu vasarnīcu Serebrjanij Borā un viņu noliktavu Dorožnajas ielā”.

Tikmēr Krievijas Ārlietu ministrijas preses pārstāve Marija Zaharova par meliem nosaukusi izskanējušās ziņas, ka Krievija uz jaunajām ASV sankcijām atbildējusi ar anglo-amerikāņu skolas slēgšanu Maskavā.

ASV prezidents Baraks Obama ceturtdien paziņoja, ka reaģējot uz Maskavas “agresīvajiem” kiberuzbrukumiem Savienoto Valstu amatpersonām, pret Krieviju tiks vērstas jaunas sankcijas un 35 Krievijas diplomāti, kas strādā vēstniecībā Vašingtonā un konsulātā Sanfrancisko, tiek pasludināti par “persona non grata” un viņiem 72 stundu laikā jāpamet ASV.

ASV sankcijas vērstas pret deviņām organizācijām un fiziskajām personām, tostarp pret Krievijas Federālo drošības dienestu (FDD) un pret Krievijas armijas izlūkdienestu (GRU).

Tiks slēgti arī divi Krievijas lietotie objekti ASV, kuri izmantoti “ar izlūkošanu saistītiem mērķiem”.

 


Foto: kremlin

Saistītās tēmas: DiplomātipolitikaPutins

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube