Ķīna plāno līdz 2017.gada beigām aizliegt visu ziloņkaula apstrādi un tirdzniecību, sestdien ziņo Ķīnas valsts mediji.

 

Vairāki desmiti no valsts 34 ziloņkaula apstrādes uzņēmumiem un 143 tirdzniecības centriem tiks slēgti līdz 2017.gada marta beigām, raksta ziņu aģentūra “Sjiņhua”.

Apdzenot Japānu, Ķīna 2011.gadā kļuva par pasaulē lielāko ziloņkaula tirgu, nelegālajam tirgum bieži strādājot legālā tirgus aizsegā, uzskata apdraudēto dzīvnieku sugu aizstāvības organizācijas.

Šī gada sākumā Ķīna paziņoja, ka aizliegs ziloņkaula tirdzniecību, bet valdība vēl nebija atklājusi noteiktus termiņus.

“Ķīnas paziņojums ir pagrieziena punkts ziloņu saglabāšanā,” atzina Pasaules Dabas Fonda prezidents Kārters Robertss.

Visa starptautiskā ziloņkaula tirdzniecība atbilstoši ANO Konvencijai par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām (CITES) kopš 1990.gada ir nelegāla.

Ziloņkaula tirdzniecība Ķīnas iekšienē tomēr ir turpinājusies, un pieprasījums pēc ziloņkaula ir samazinājis ziloņu populāciju pasaulē.

Daļa ķīniešu uzskata, ka ziloņa ilknim piemīt nozīmīgas medicīniskas un dzimumtieksmi stiprinošas īpašības. Tas tiek uzskatīts arī par statusa simbolu.

Tikmēr Dienvidāfrikā nomedīto ziloņu skaits palielinājies no 13 2007.gadā līdz 1175 2015.gadā, liecina ziloņu saglabāšanas organizācijas “Save the Rhino” dati.

Kopš 2006.gadā pastiprinājās to medības, Āfrikas ziloņu populācija sarukusi par 111 000, tai samazinoties līdz 415 000, pavēstījusi Starptautiskā dabas un dabas resursu aizsardzības savienība.

ASV valdība šogad pieņēma jaunus noteikumu, valsts ietvaros gandrīz pilnībā aizliedzot ziloņkaula tirdzniecību.

 


Foto: reuters

Saistītās tēmas: AizliegumsĶīnaZiloņkauls

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube