Jauno, 2017.gadu, 11.novembra krastmalā sagaidīja 80 tūkstoši rīdzinieku un pilsētas viesu.

Jau vairākus gadus Rīgā iedibināta tradīcija – 11.novembra krastmalā Vecgada vakarā pulcējas cilvēki, lai kopā ar ģimeni, draugiem, citiem rīdziniekiem un pilsētas viesiem sagaidītu Jauno gadu. Šogad gadumijā pulcējās rekordliels cilvēku skaits – 80 000. Starp tiem bija arī daudz jauniešu, kas ieradušies Rīgā uz Taize dienām.

Pirms pusnakts svinību dalībniekiem varēja vērot Rīgas mēra Nila Ušakova svētku uzrunu uz lielā ekrāna. Skanēja grupas “Otra puse” un solistes Antras Stafeckas priekšnesumi, muzicēja arī grupa “Colt” un īpašie viesi Aija Andrejeva un Alex. Tieši gadu mijā, izskanot Latvijas valsts himnai, klātesošie varēja vērot krāšņu svētku uguņošanu, kuru galvaspilsētas iedzīvotājiem un viesiem demonstrēja SIA “International Fireworks Design”. Uguņošanas muzikālo pavadījumu ir veidojis komponists Zigmars Liepiņš. Pēc pusnakts svinības turpinājās kopā ar grupu “Big Al & The Jokers”. Svinību vietā iedzīvotājus izklaidēja arī dīdžejs Artis Dvarionas.

Vairāki tūkstoši Jauno gadu sagaidīja arī Vecrīgā, kur Doma laukumā darbojās Ziemassvētku tirdziņš un uzstājās mūziķi. Svētku noskaņa valdīja arī svinību rotā tērptajās galvaspilsētas ielās un parkos, kuros izvietoti lieli fotorāmji, kur ikviens varēja iemūžināt sevi fotogrāfijās kādā Rīgai raksturīgā vietā. Tāpat Jaungada sagaidītāji, īpaši tūristi un pilsētas viesi izstaigāja un apskatīja festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” vides objektus – Ziemassvētku egles.

 


Foto: pexels

Saistītās tēmas: Jaunais gadsKrastmalaSVētki

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube