ASV republikāņu senators Džons Makeins svētdien žurnālistiem Tbilisi paziņoja, ka Savienotās Valstis varētu uzlabot savas attiecības ar Maskavu, tikai ieņemot stingrāku nostāju pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Makeins, kurš ir ASV Senāta Bruņoto dienestu komitejas priekšsēdētājs, aicināja piemērot stingrākas sankcijas Maskavai.

ASV senatoru delegācija, kurā bez republikāņa Makeina ir arī republikānis Lindsijs Greiems un demokrāte Eimija Klobušara, vizītēs Baltijas valstīs, Ukrainā un Gruzijā apliecināja šīm valstīm, ka ASV tās atbalstīs, neskatoties uz jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa paustajiem cildinājumiem Putinam un izteiktajām šaubām par NATO.

“Es uzskatu, ka mums jāturpina uzlabot attiecības un jāsaprot, ka Vladimirs Putins, ja vien mēs neiestāsimies pret viņu, turpinās savu agresiju, un mums jāiestājas pret Vladimiru Putinu,” žurnālistiem Gruzijas galvaspilsētā paziņoja Makeins.

Iepriekš Kijevā viņš solīja, ka Savienotās Valstis turpinās atbalstīt Ukrainu.

“Es nesu vēsti no amerikāņu tautas – mēs esam ar jums, jūsu cīņa ir mūsu cīņa, un mēs kopā uzvarēsim,” Makeina sacīto citēja Ukrainas prezidenta preses dienests.

“2017.gadā mēs sakausim iebrucējus un nosūtīsim viņus atpakaļ uz turieni, no kurienes ieradās,” sacījis Makeins.

Vēršoties pie Kremļa saimnieka, Makeins uzsvēris, ka Putinam nekad neizdosies sakaut Ukrainas tautu un atņemt tai neatkarību un brīvību.

Arī Greiems norādīja, ka pienācis laiks iestāties pret Putinu, lai ASV būtu labāks draugs sabiedrotajiem Gruzijā.

“Tātad 2017.gads ir ofensīvas gads, un mēs sacīsim mūsu kolēģiem, kas ir uz likmes, ja mēs neiestāsimies pret” Kremli, viņš piebilda.

Saistītās tēmas: ASVMakeinsNostājaPutins

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube