Sestdienas rītā daudzviet Latgalē, Sēlijā un tuvējos Vidzemes novados gaisa temperatūra noslīdējusi līdz -28..-31 grādam, liecina dati no uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra.

Nepilns -31 grāds reģistrēts Ludzas un Zilupes apkaimē, 30 grādu sals sasniegs arī Madonā un Rēzeknes pievārtē. Visā Latgalē un Sēlijā gaisa temperatūra ir zemāka par -25 grādiem.

Naktī arī Aizkraukles, Ogres un Garkalnes pusē gaisa temperatūra noslīdēja līdz -26..-28 grādiem. -24..-25 grādu atzīme tika sasniegta daudzviet Vidzemē un arī vietām Kurzemē un Zemgalē.

Augstākā gaisa temperatūra sestdienas rītā ir Kurzemes piekrastē, kur termometri rāda -8..-12 grādu. Vietām Kurzemē un Ziemeļvidzemes piekrastē nedaudz snieg. Austrumlatvijā skaidras debesis, citviet valstī – daļēji mākoņains laiks. Dažviet sarma.

Valsts austrumos bezvējš, citviet pūš lēns līdz mērens dienvidu vējš. Piekrastē atsākas zemais putenis.

Rīgā pārsvarā mākoņainas debesis, pūš dienvidu, dienvidaustrumu vējš 3-6 metri sekundē. Gaisa temperatūra -17..-19 grādu, kas vējā atbilst -25 grādiem. Starptautiskajā lidostā sals naktī sasniedza -21 grādu.

Maksimālā gaisa temperatūra piektdien Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no -6,7 grādiem Ventspils ostā līdz -17 grādiem Daugavpilī un Rēzeknē.

6.janvāra augstākā gaisa temperatūra Eiropā bija +19 grādu Spānijas dienvidos un Kiprā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz sestdienu -32 grādi Somijā un -48 grādi Krievijas Eiropas daļas ziemeļos.

Saistītās tēmas: laikapstākļisālsziema

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube