Lai mudinātu iedzīvotājus dzīvot veselīgāk un rūpēties par savu veselību, aptieku tīkls “Euroaptieka” aicina iedzīvotājus piedalīties Latvijas veselības testā, informē aptieku tīkla pārstāvji.

Veselības testu no 6.janvāra līdz 30.janvārim bez maksas aicināts aizpildīt ikviens Latvijas iedzīvotājs. Tests pieejams mājaslapā “www.veselibastests.lv“.

Testa mērķis ir panākt, lai iedzīvotāji par savu labsajūtu domā arī ikdienā, ne tikai tad, kad jau ir saslimuši. “Lielais Latvijas veselības tests” parādīs arī to, kā jūtas iedzīvotāji kopumā – cik veseli un ar savu pašsajūtu apmierināti ir cilvēki Latvijā, kādas ir tendences fiziskās un emocionālās veselības jomā, kā arī tipiskie paradumi dažādās Latvijas pilsētās un reģionos.

Testa jautājumi ir iedalīti četrās kategorijās – ēšanas paradumi, ķermeņa kopšana, fiziskās aktivitātes un emocionālā labsajūta. Pēc testa aizpildīšanas katrs dalībnieks saņem ne tikai personīgo veselības novērtējumu, bet arī padomus.

Kā norāda “Euroaptiekas” valdes priekšsēdētājs Ivars Nelsons, aptieku tīkla novērojumi liecina, ka ikdienā, konsultējot klientus aptiekā, konstatēts, ka zināšanas par savu veselību un veselīgu dzīvesveidu iedzīvotāju vidū ir zemas.

“Pārsvarā cilvēki apzinās, ka ēd nepareizi vai kustās pārāk maz, taču tā ir tikai neliela daļa no veselīgas dzīves. Arī šie, šķietami nelielie ieradumi, tomēr bieži paliek nemainīti motivācijas trūkuma dēļ. Ar “Lielā Latvijas veselības testa” palīdzību ceram arvien vairāk pievērst cilvēku uzmanību dažādām ar veselību saistītām tēmām, sākot no fiziskām aktivitātēm, beidzot ar labsajūtas, ādas, matu un nagu, kā arī organisma kopējās darbības uzlabojumiem,” atzīmē Nelsons.

Tests tapis sadarbībā ar Viļņas Universitātes Sabiedrības veselības institūta direktoru profesoru Rimantu Stuku. Tas ir organizēts Lietuvā.

Kampaņu “Lielais Latvijas veselības tests” organizē “Euroaptieka”.

Latvijā darbojas 52 aptiekas ar “Euroaptiekas” zīmolu. “Euroaptiekas” zīmols pieder uzņēmumam “Euroapotheca”, kuram kopumā ir vairāk nekā 400 aptieku Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā un Ukrainā.

Zīmola “Euroaptieka” tīkla aptieku pārvaldītāja SIA “Euroaptieka farmācija” apgrozījums 2015.gadā bija 38,04 miljoni eiro, bet vairumtirgotājas SIA “Euroaptieka” apgrozījums 2015.gadā bija 36,18 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

Aptieku tīkla apgrozījums 2015.gadā, salīdzinot ar 2014.gadu, kad apgrozījums bija 35,29 miljoni eiro, pieaudzis par 8%. Savukārt aptieku tīkla peļņa 2015.gadā bija 2,73 miljoni eiro, kas ir par 14,3% vairāk nekā 2014.gadā, kad peļņa bija 2,38 miljoni eiro.

SIA “Euroaptieka farmācija” dibināta 2011.gada 5.decembrī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 54 752 eiro. “Euroaptieka farmācija” pilnībā pieder Lietuvas kompānijai “Euroapotheca”.

Savukārt kompānija “Euroapotheca” pieder lielveikalu ķēdes “Maxima” īpašniekiem piederošajam holdingam “Vilniaus prekyba”.

Saistītās tēmas: EuroaptiekaTestsveselība

youtube icon
Abonēt youtube