Losandželosā svētdien (pirmdien pēc Latvijas laika) tika pasniegtas “Zelta globusa” balvas, un visvairāk godalgu ieguva režisora Deimiana Šazela kinomūzikls “La La Land”.

Šī filma saņēma balvu kategorijā “labākā komēdija/mūzikls”, Šazelam tika piešķirta balva kategorijās “labākais režisors” un “labākais scenārijs”, Emma Stouna par lomu “La La Land” tika atzīta par labāko aktrisi, Raiens Goslings par savu lomu “La La Land” ieguva balvu kategorijā “labākais komēdijas/mūzikla aktieris”. Par labāko filmas mūziku balvu ieguva “La La Land” mūzikas autors Džastins Harvics.

Par labāko dramatisko filmu tika atzīta “Moonlight”.

Kategorijā “labākais dramatiskās filmas aktieris” balvu saņēma Keisijs Afleks par lomu kinolentē “Manchester by the Sea.”, bet Izabella Ipēra tika atzīta par labāko dramatiskās filmas aktrisi par lomu lentē “Elle”.

Balvu kategorijā “Labākā otrā plāna aktrise” ieguvusi Viola Deivisa par lomu filmā “Fences”, bet par labāko otrā plāna aktieri atzīts Ārons Teilors-Džonsons par lomu kinolentē “Nocturnal Animals”.

“Zelta globusa” (“Golden Globe”) balvas tika pasniegtas Beverlihilsas viesnīcā “Beverly Hilton”.

“Zelta globusu” ceremoniju rīko Holivudas Ārzemju preses asociācija, kas arī izraugās uzvarētājus. Tādēļ, lai gan prestižāka par ASV Kinoaktieru ģildes (SAG) godalgām, “Zelta globusa” balvas nav precīzākais rādītājs prestižās “Oskara” balvas potenciālajiem laureātiem, lai gan zināmu priekšstatu par iespējamajiem uzvarētājiem ļauj gūt.

Saistītās tēmas: La La LandUzvarētājsZelta Globuss

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube