Piena pārstrādes uzņēmums AS “Limbažu siers” pagājušajā gadā sācis produkcijas eksportu uz ASV un Ķīnu, pastāstīja kompānijas valdes priekšsēdētājs Ēvalds Putniņš.

Viņš atzīmēja, ka uzņēmums pērn, tāpat kā gadu iepriekš, turpināja realizēt produkciju Eiropā, kā arī sāka eksportu uz jauniem tirgiem – ASV un Ķīnu, kur nelielos apmēros realizē cieto sieru.

Pēc Putniņa teiktā, Ķīna ir interesants, taču komplicēts tirgus, kurā nav viegli iekļūt un iekarot tirgus pozīcijas.

Tāpat viņš pastāstīja, ka 2016.gadā “Limbažu siers” investēja siera sūkalu iebiezināšanas iekārtā, kas nodrošina siera sūkalu koncentrēšanu. Tādējādi ražošanas procesa rezultātā iegūtās sūkalas ir iespējams pārdot, gūstot no tā peļņu. “Nevienam šķidrās sūkalas nav vajadzīgas, nepieciešamas sūkalas koncentrētā veidā, lai tās var pārvadāt,” minēja Putniņš.

Jau vēstīts, ka 2015.gadā “Limbažu siers” strādāja ar 8,222 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 60,7% un bija 233 707 eiro.

“Limbažu siera” pamatkapitāls ir 3 370 796 eiro. “Limbažu siers” ir akciju sabiedrība, tādēļ tam nav Uzņēmumu reģistram jāsniedz ziņas par īpašniekiem.

 


Foto: limbazusiers

Saistītās tēmas: eksportsLimbažu Siers

youtube icon
Abonēt youtube