Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izvērtēs medijos izskanējušo informāciju, ka eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, izmantojot starpniekus, tikusi pie kapavietas Rīgas I Meža kapos.

Ievērojot to, ka eksprezidente vairs nav valsts amatpersona, KNAB izvērtēs publiski izskanējušo informāciju un lems par pārbaudes uzsākšanas nepieciešamību, teica KNAB preses pārstāve Laura Dūša.

Laikraksts “Diena” šonedēļ vēstīja, ka eksprezidente, izmantojot starpniekus, tikusi pie kapavietas Rīgas I Meža kapos, netālu no Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes atdusas vietas.

No vairākām amatpersonām Rīgas pašvaldības iestādēs laikraksts noskaidrojis, ka I un II Meža kapos dabūt kapavietu “no malas” nav iespējams. Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Tiesiskā nodrošinājuma pārvaldes galvenais speciālists Krišs Noris skaidrojis, ka I Meža kapi ir daļēji slēgta kapsēta, kur vietas var iegūt tikai tie, kuriem uzturēšanā jau ir kapavietas un kuriem tās ir “pilnas”, turklāt “tagad jau ir tik tālu nonācis, ka pat tiem vairs nepietiek, nav teritorijas”.

Tikmēr pati eksprezidente dienā, kad parādījās ziņas par kapavietas iegūšanu, sociālajā tīklā “facebook” bija ievietojusi paziņojumu ar dainu rindām: “Vēlos izteikt sirsnīgu pateicību visiem tiem, kas uz nāvi raugās ar mūsu tautā pieņemto attieksmi, ko skaisti izsaka sekojošās divas dainas: Ko es laba nopelnīju, Šai saulē dzīvodama? Vienu linu paladziņu, Sešus dēļu gabaliņus. Bur man buri, skauž man skauģi, Nevar mani izpostīt: Dieviņš taisa zelta sētu Apkārt manu augumiņu.”

Saistītās tēmas: Kapa vietaKNABVaira Viķe

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube