Latvijas Televīzija (LTV) ir pārtraukusi demonstrēt neatkarīgā producenta SIA “Zebra TV” satiksmes drošības tematikai veltīto raidījumu “Zebra” saistībā ar Rīgas domes apmaksātu raidījumā izvietotu reklāmu, kas saskaņā ar starp LTV un “Zebra TV” noslēgta līguma nosacījumiem bija liegts, informēja LTV komunikācijas direktore Dace Jansone.

Viņa pastāstīja, ka šāds lēmums pieņemts saistībā ar LTV konstatēto, ka 11.janvārī raidījumā “Zebra” ir izvietota Rīgas domes apmaksāta informācija. To paredzējis starp Rīgas domi un “Zebra TV” noslēgts iepirkuma līgums. Līdz ar to ir pārkāpts LTV un neatkarīgo producentu “Zebra TV” šā gada 28.jūnija noslēgtais raidījuma raidtiesību licences līgums, kura ietvaros producentam nav tiesību prasīt un saņemt no fiziskām vai juridiskām personām samaksu par piedalīšanos raidījumā. Līdz ar to producents nedrīkst pieļaut raidījumā slēptās reklāmas izvietošanu.

Atbilstoši starp LTV un “Zebra TV” noslēgtā līguma nosacījumiem ir jāizvairās raidījumā iekļaut tādu personu, preču vai pakalpojumu, preču ražotāju vai pakalpojumu sniedzēju vārda, firmas zīmes vai darbības attēlojumu, kas varētu maldināt auditoriju. Visa apmaksātā informācija uzskatāma par reklāmu.

Ņemot vērā iepriekš minēto, LTV izlēmusi izbeigt sadarbību ar ‘”Zebra TV” un pārtraukt demonstrēt raidījumu “Zebra”, kas LTV pirmajā kanālā bija skatāms katru trešdienu, plkst. 22.30.

Raidījumu vadītājs Pauls Timrots sacīja – ņemot vērā, ka iepriekš nav bijuši konflikti un kļūdas sadarbībā ar LTV, par šādu pārkāpumu būtu jāpiemēro sods, nevis jāpārtrauc demonstrēt raidījums. “Jebkurā līgumā ir paredzēts sods, atruna par pārkāpumiem. Šeit, visdrīzāk, mazliet ir pāršauts pār strīpu. Noteikti var meklēt risinājumu. Iepriekš tā nekad nav bijis, līdz ar to vienas kļūdas dēļ mest ārā raidījumu nešķiet korekts lēmums,” viņš teica.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola sacīja, ka sadarbības līgums ar “Zebru” beidzās pērn 10.decembrī un pašlaik departamentam nav neviena līguma ar medijiem. Līdz ar to arī pretrunīgu reakciju izsaukušai sižets, kad pie sniega tīrītāja stūres bija sēdies Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins, bet pasažiera vietu ieņēma Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) neesot bijis apmaksāts. Satiksmes departamenta pārstāve arī piebilda, ka tajā nedēļā līdzīgi sižeti bija vairākās televīzijās.

Līguma ar “Zebru” cena esot bijusi 3999 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Sižetu tēmas bija saistītas ar Skanstes tramvaja līnijas izveidi un drošības jautājumiem, skaidroja Ahuna-Ozola.

Šogad 11.janvārī televīzijā vērojamajā raidījumā “Zebra” pie sniega tīrītāja stūres bija sēdies Jakrins, bet pasažiera vietu ieņēma Ušakovs. Raidījumā abas amatpersonas stāstīja par ielu tīrību Rīgā ziemas sezonā. Raidījums sociālajā tīklā “Twitter” izraisīja plašu rezonansi saistībā ar bažām, ka Jakrins vadījis sniega tīrītāju nepiesprādzējies. Tāpat izskanēja aizdomas, ka raidījums bijusi apmaksāta Rīgas domes reklāma.

Saistītās tēmas: LTVraidījumsZebra

youtube icon
Abonēt youtube