Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) un Valsts policija (VP), veicot transportlīdzekļu tehnisko kontroli Rēzeknē, konstatēja būtiskas nepilnības transportlīdzekļu tehniskajā stāvoklī, kā arī pieķēra kādu autovadītāju, kura vadīja spēkratu alkohola reibumā.

CSDD  vēstīja, ka nepilnu triju stundu laikā tika pārbaudīti vairāk nekā 40 vieglie un kravas auto, sastādot deviņus administratīvo pārkāpumu protokolus par neatbilstošu riepu protektoru.

”Kāds šoferis vadīja auto, kura riepu protektora dziļums bija vien 1,8 milimetri, tādējādi apdraudot gan sevi, gan arī pārējo satiksmes dalībnieku drošību. Ņemot vērā, ka daudzas smagās avārijas notiek neatbilstošu riepu dēļ, CSDD atgādina, ka pareiza riepu izvēle un auto tehniskais stāvoklis glābj cilvēku dzīvības. Minimālais pieļaujamais ziemas riepu protektora dziļums vieglajiem automobiļiem ir četri milimetri,” informēja direkcijas pārstāvji.

Savukārt kāda autovadītāja bija ķērusies klāt auto vadīšanai 1,79 promiļu reibumā. VP skaidroja, ka par šādu rīcību draud bargs sods – administratīvais arests līdz pat 15 diennaktīm, naudas sods līdz 1400 eiro un atņemtas transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

Pēc pārbaudēm secināts, ka daudzi šoferi pavirši attiecas pret sava auto drošību. CSDD kopā ar VP turpinās veikt pārbaudes uz ceļiem.

 


Foto: pixabay

Saistītās tēmas: CSDDVasaras Rietasziema

youtube icon
Abonēt youtube