Par 39 cilvēku nošaušanu Stambulas naktsklubā aizdomās turamais vīrietis apliecinājis, ka saņēmis rīkojumus no džihādistu grupējuma “Islāma valsts” Sīrijā, trešdien ziņo Turcijas mediji.

34 gadus vecais Uzbekistānas pilsonis Abdulgadirs Mašaripovs tika aizturēts pirmdien pēc 17 dienu bēguļošanas. Kopā ar viņu tika aizturēts kāds irākietis un trīs sievietes no Ēģiptes, Senegālas un Somālijas.

Amatpersonas pavēstījušas, ka aizturētais, kurš esot apmācīts Afganistānā, atzinies terorakta sarīkošanā. Aizturētā pirkstu nospiedumi arī atbilst uzbrucēja pirkstu nospiedumiem.

Viņš policijai atzinis, ka, izmantojot segvārdu Ebu Muhameds Horasani, 2016.gadā ieradies Turcijā no Irānas, dodoties uz Konjas pilsētu valsts centrālajā daļā, vēstīja laikraksts “Hurriyet”.

“Kad es biju Konjā, no [Sīrijas pilsētas] Rakas pienāca rīkojums, lai es sarīkoju uzbrukumu Taksima” laukumā Stambulā, viņš atzinis liecībā Turcijas policijai. Raka ir “Islāma valsts” pašpasludinātā kalifāta galvaspilsēta.

16.decembrī Mašaripovs devies uz Stambulu un izlūkojis slaveno laukumu Turcijas lielākajā pilsētā, lai atrastu piemērotu vietu uzbrukumam.

“Es Jaungadā ierados Taksimā, bet tur bija intensīvi [drošības] pasākumi. Nebija iespējams sarīkot uzbrukumu,” sacījis aizturētais.

“Es atjaunoju kontaktu ar personu, kas deva man rīkojumu, un mēs vienojāmies, ka Taksims nav piemērots uzbrukuma veikšanai. Man tika uzdots izpētīt jaunu mērķi teritorijā,” viņš teicis.

Aizdomās turamais pēc tam esot ar taksometru devies gar Bosfora šauruma krastu, kad pamanījis naktsklubu “Reina”.

“Neizskatījās, ka drošības pasākumi ir augstā līmenī,” skaidrojis aizturētais.

“Es izskaidroju situāciju personai, kas man deva rīkojumu, un sacīju viņam, ka “Reina” ir piemērota” vieta uzbrukumam, viņš atklājis policijai.

Pēc “zaļās gaismas” saņemšanas no neidentificēta “Islāma valsts” džihādista Sīrijā Mašaripovs devies pēc ieroča, atgriezies klubā un sarīkojis uzbrukumu.

Jau ziņots, ka Stambulas naktsklubā Jaungada svinību laikā bruņots uzbrucējs atklāja uguni, nogalinot 39 cilvēkus, arī 24 ārzemniekus, un ievainojot vēl 69 cilvēkus.

Atbildību par teroraktu uzņēmās “Islāma valsts”.

 


Foto: reuters

Saistītās tēmas: Islāmas ValstStambulas terorists

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube